Konya Konuştu 'AKP Sallanıyor'

11938 izlenme 15 Aralık 2021
Reklamlar
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) iktidara geldiğinden beri en güçlü destek gördüğü illerden biri Konya. Konya’daki son genel seçimlerde Cumhur İttifakı yüzde 75 oy alarak toplam 15 milletvekilinin 12’sini almayı başardı. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 74 oy aldı.

‘AKP ARTIK BENİM İÇİN BİTMİŞTİR’
Medyascope'tan Okan Yücel'in haberine göre, daha önce AKP’ye oy verdiğini belirten bir genç, “Ben bu hükümete üç dönem oy verdim. Artık benim için AKP dönemi bitmiştir. Mansur Yavaş benim için ideal bir adaydır. Eğer Mansur Yavaş ve Erdoğan yarışırsa Yavaş’a oy atarım” dedi.

AKP’NİN KALESİ ARTIK ÇATIRDIYOR
Milliyetçi ve muhafazakar partilerin kalesi olarak bilinen "Konya", son 20 yılda AKP'nin kalesi durumuna geldi. Yapılan son genel seçimde Konya'da Cumhur İttifakı yüzde 75 oy alarak toplam 15 milletvekilinin 12’sini kazanmıştı. AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 74 oy aldı.

HERKES ŞİKAYETÇİ
Ekonomide yaşanan kriz, her geçen gün büyürken Konya'da da yurttaşlar ekonomiden şikayet etmeye başladı. Hükümetin de yanlışları olduğunu aktaran yurttaşların bir kısmı daha önce oy verdikleri Erdoğan ve AKP’den vazgeçme noktasına geldiklerini ancak muhalefet partilerinin alternatif olamadığını söylüyor.

Kaynak: Ajanslar/gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Canlı Yayın Gürpınar 'Ortalık Toz Duman' 'EKONOMİDE GÜNDEMİ SARSAN AÇIKLAMA' 'Devletin Görevi Nedir' 'La Casa de Papel' dedi 'Ortalık Karıştı'