Köprüler Atıldı 'Hava Isınıyor'

4085 izlenme 24 Ocak 2023
Reklamlar
Partisinin TBMM'de grup toplantısında gündemi değerlendiren MHP lideri Bahçeli, "HDP kapatılmalıdır hem de vakit kaybetmeksizin. Bu bölücü ve terör yatağının hukuken defteri dürülmeli, kapısına kilit asılmalıdır” diyerek mesaj verdi. Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

‘CHP LEJYON HDP TETİKÇİ DİĞERLERİ GARNİTÜR’
* Türkiye ayağına vurulmuş prangaları söküp atmaya başlamıştır. Türkiye ayağa kalkmış, yükselişe geçmiştir. Siyasi, ekonomik ablukalar birbirini kovalarken, Türk birliği ülküleri canlanmıştır. Türkiye önüne dikilen kalın duvarları yıkmıştır. Bu çerçevede CHP, emperyalizmin gedikli lejyonu, HDP tetikçisi diğerleri de siyasi garnitür olarak alçalmışlardır. Türk milletinden ahlaken ayrılmışlardır. Zillet İttifakı sırtını zalimlere dayamıştır. Cumhur İttifakı ise varını yoğunu Türk milletine adamıştır”.

‘ZİLLET İTTİFAKI’
* Zillet İttifakı’nın paydaşları; kimin kiminle yürüdüğü ortadadır. Hiçbir muhalefet partisi, Türkiye’deki muhalefet partileri kadar acınacak duruma düşmemiştir. Bu muhalefet çok ciddi güvenlik sorununa dönüşmüştür. PKK Zillet İttifakı’nın arkasında duruyor. FETÖ, DHKPC AK Parti ile Cumhur İttifakı’nın zaafını kolluyor mu? Evet, kolluyor”.

‘HDP KAPATILMALIDIR’
“HDP kapatılmalıdır hem de vakit kaybetmeksizin. Bu bölücü ve terör yatağının hukuken defteri dürülmeli, kapısına kilit asılmalıdır. HDP’nin isteğiyle AYM’nin davayı sulandırması doğru değildir. Yıkılan ve yok olan eli kanlı hainlerden başkası olmayacaktır. AYM’nin zamana oynaması teröre su taşımaktır. Davanın seçim sonrasına bırakılması adalete aykırıdır”.

‘ADAYIMIZ BELLİ KARARIMIZ NET’
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar aday olamayacağını iddia edenler hukuk cahili, dış tazyik ve destekli ayak takımıdır. Aynı şekilde 14 Mayıs tarihi dikkate alındığında, 31 Mart 2022 tarihinde kabul edilip 6 Nisan 2022 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 7393 sayılı kanun ile seçim kanunlarında yapılan değişikliklerin seçimlerde geçerli olamayacağını açıklayanlar demokrasi kaçkını, hukuk tanımaz kifayetsizlerdir. Bunların hepsi boşuna çırpınmaktadır. Adayımız belli, kararımız nettir. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır. Seçim kanunlarında geçen yıl yaptığımız değişikler 14 Mayıs 2023 tarihinde hukuken geçerlidir”.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan'dan APO AÇIKLAMASI!.. Yeni açıklama... Yazıcıoğlu davasında İŞ DEĞİŞİYOR !.. Ünlü Gazeteci Hakkında Karar Çıktı! Resim Paylaşıldı 'Sosyal Medyada Hareketlilik'