Köprüler Atıldı 'İtham Ağır'

12140 izlenme
Reklamlar
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabından bir video paylaştı. Davutoğlu Erdoğan’ı eleştirerek ‘Daha önce suçlayıp serbest bırakmayız dediklerini, nasıl bir günde serbest bıraktın? Suçlulardıysa neden serbestler, suçlu değildiyseler niye tutuklu kaldılar? Bugün suçladığın Kavala'yı yarın bırakmayacağın ne malum?Sayın Erdoğan, Sorosçuları uzaklarda arama yakınlarına bak’ dedi.

‘SOROS’LA BAĞLANTILI DANIŞMANLAR SARAY’DA’
Beştepe'de Soros ile bağlantılı danışmanlar olduğunu öne süren Davutoğlu, "Soruşturmayı genişletsinler, varacakları yer Pelikan Çetesi’nin unsurlarına kadar gider Soros. Çünkü Soros’la doğrudan irtibatlı ve onunla birlikte çalışmış danışmanlar var" ifadelerini kullandı.

‘PAPAZ’I NEDEN SERBEST BIRAKTIN’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a “Osman Kavala'yı Soros'çuluk ile suçlu ilan ediyor, peki daha daha önceki iki örnekte suçlu ilan ettiğin kişileri niye serbest bıraktın o zaman?” diye soran Davutoğlu, Erdoğan'ın geçmişte George Soros ile yaptığı görüşmelere işaret etti. Davutoğlu, şöyle konuştu:

‘BEŞTEPE’DE SOROS’LA DOĞRUDAN İRTİBATLI DANIŞMANLAR VAR’
“Beştepe'de Soros'la geçmişte yakın ilişkisi olan kaç danışman var? Soruşturmayı genişletsinler, varacakları yer Pelikan Çetesi'nin unsurlarına kadar gider Soros. Çünkü Soros'la doğrudan irtibatlı ve onunla birlikte çalışmış danışmanlar var. Soros'la doğrudan irtibatlı isimlerin yer aldığı meşhur yalı var.”

‘OSMAN KAVALA’YI SERBEST BIRAKACAKLAR’
Osman Kavala’nın serbest bırakılacağına dair öngörüsünü paylaşan Davutoğlu, “30 Kasım civarında yine bir kahramanlık hikayesi üretilebilirse üretilecek. Bu sefer da Kavala serbest bırakılarak kurtulmaya çalışılacak” dedi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İş Değişiyor: 'Bahçeli Hangisi ile Ortak' Sakin sakin... tane tane konuştu: 'Memleketi Talan mı Edeceksiniz' Memur Teoman 'Geliyor' Sebebi Açıklandı 'Neden Yarın'