Anasayfa
20 Mayıs 2019 ( 4518 izlenme )

Koru: 'AKP'den Hayati Yanlış'

İstanbul seçimlerinin yenilenme kararını değerlendiren Fehmi Koru, "İktidar, İstanbul seçimini yeniletme ısrarıyla siyaseten hayati bir yanlışa imza atmış görünüyor" dedi.

YSK'nın İstanbul seçimlerini 23 Haziran'da yenileme kararı almasını değerlendiren 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yakınlığı ile bilinen gazeteci Fehmi Koru, "İktidar cephesi İstanbul seçimini yeniletme ısrarıyla siyaseten hayati bir yanlışa imza atmış görünüyor. İnsanlar seçimi iptal etme gerekçelerini anlamamış, yapılanın haksızlık olduğuna inanmış durumda" ifadelerini kullandı.

‘ÇOK CİDDİ KANITLAR OLMASI GEREKİR’

YSK kararının idam cezasından farkı olmadığını söyleyen Fehmi Koru, "Seçimin tekrarlanması kararı, ceza davalarında verilebilecek en ağır cezanın siyasetteki mukabili sayılabilir. İdam veya ağırlaştırılmış müebbet cezası gibi bir şey bu. Ceza davalarında en ağır ceza verilirken elde ciddi kanıtlar bulunması, hatta suçlunun suç işlerken yakalanmış olması gerekir" diye yazdı. İşte Fehmi Koru'nun o yazısı:

’YSK KARARI İDAM CEZASI GİBİ BİR ŞEY’

“Seçimin tekrarlanması kararı, ceza davalarında verilebilecek en ağır cezanın siyasetteki mukabili sayılabilir. İdam veya ağırlaştırılmış müebbet cezası gibi bir şey bu. Ceza davalarında en ağır ceza verilirken elde ciddi kanıtlar bulunması, hatta suçlunun suç işlerken yakalanmış olması gerekir. Elinde dumanı tüten silahla…”

‘İSTANBUL SEÇMENİ CEZALANDIRILDI AMA SEÇMEN BUNU HAK ETMİYOR’


“İstanbul’da 15 milyondan fazla insan yaşıyor, bunlardan 10 milyonu aşan bir nüfus, seçmen. Bu kadar insanın yazın ortasında yeniden sandık başına gitmesine yol açacak bir karar verilirken, sadece söylentilerle veya sonradan uydurulduğu kuşkusuna düşülebilen gerekçelerle karar verilemez. Fark edilmediği sanılmasın: Seçimin tekrarı kararı CHP’ye ve adayına karşı gibi görünse bile İstanbul seçmenine verilmiş bir cezadır. Hiç tereddüdünüz olmasın: İstanbul seçmeni bu cezayı hak etmiyor.” Diyerek YSK Kararına tepki gösterdi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'PARTİ DEĞİL AİLE ŞİRKETİ' dedi...İSTİFA ETTİ!.. Özkök'ten etkileyici çağrı!.. 'ALLAH'INIZI SEVİYORSANIZ EĞER' CHP noktayı koydu!.. 'BU KORKU NİYE' Nusaybin'de HEDEF!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Sakin Sakin konuştu:' Memleketi talan mı Edeceksiniz'