Anasayfa
18 Mart 2022 ( 11552 izlenme )

KRT Tv 'Çok Sert Tepki'

KRT TV Genel Müdürü Adnan Bulut, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü'nde, Anafartalar Kahramanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anmayan Diyanet İşleri Başkanlığı'na sert tepki gösterdi.

DİYANET HUTBESİNDE ÇANAKKALE VAR ATATÜRK YOK

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emri ile kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı, 29 Ekim 2021’de Cumhuriyet’in 98. yıldönümü anmasında da hutbe okutmuş, ancak Atatürk’ün adını anmamıştı. Diyanet bu sefer de 18 Mart Çanakkale Zaferi'nde Anafartalar kahramanı Mustafa Kemal Atatürk'ü anmadı. Dehası ile tüm dünyayı kendisine hayran bırakan Atatürk'ün zaferdeki payını iktidarın kontrolündeki Diyanet yine görmezden geldi.

KRT TV GENEL MÜDÜRÜ ÇOK SERT TEPKİ
KRT TV Genel Müdürü Adnan Bulut da Diyanet'in bu tavrına sert tepki gösterdi. Twitter hesabından, "Diyanet’in ihaneti" diyen Bulut, şu ifadeleri kullandı:

‘YA HAİN YA CAHİL’
"Diyanet İşleri Başkanlığı, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla hazırladığı cuma hutbesinde Anafartalar Kahramanı Atatürk’ü anmadı. Atatürk’ün Çanakkale savaşının kaderini değiştirdiğini herkes bilir. Dile getirmeyen ya hain, ya cahildir."

Kaynak: KRT TV/Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Taşçı 'Tele1 Dikkat' Buldan Çizgiyi Aştı 'İYİ Parti Hedef' Zincirleme Gidiyor 'Bayramlık Ayar' Erdoğan'dan 'EYT AÇIKLAMASI'