Anasayfa
10 Mayıs 2020 ( 2740 izlenme )

Kurtulmuş 'Bahçeli Öyle Demek İstemedi'

Semih Yalçın'ın paylaştığı Devlet Bahçeli'nin "MHP'nin tek başına iktidarı zorunluktur" açıklamalarına ilk yanıt AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan geldi.

MHP TEK BAŞINA İKTİDAR DEMİŞTİ
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün Twitter hesabından Devlet Bahçeli'ye ait sözleri paylaşarak, partilerinin tek başına iktidar olması gerektiğine vurgu yapmıştı. Yalçın, Bahçeli'nin şu sözlerine yer vermişti: "Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır."

AKP'DEN İLK YANIT GELDİ
MHP'nin bu çıkışına ilk yanıt AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan geldi. Kurtulmuş, şöyle konuştu:
"O CÜMLELERDEN BİR MANA ÇIKARILMAMALI"
"Sayın Semih Yalçın'ın tweetleri -sonradan ifade edildi zannediyorum- Sayın Bahçeli'nin daha önceki yıllarda söylediği sözlerden alınmış bir takım pasajlar. Onları tweetinden bir şekilde paylaştı. Buradan başka bir mana çıkarılmasının lüzumsuz ve anlamsız olduğunu ifade eden yeni bir tweet Sayın Yalçın atmış oldu. Başından beri bizim söylediğimiz, MHP ve AK Parti, Cumhur İttifakı'yla tek parti olmadı."

"BİZ İKİ AYRI PARTİYİZ"

"AK Parti ve MHP kendi siyasi kimlikleriyle var olan iki partidir ama Cumhur İttifakı ilk andan itibaren sorunsuz ve gerçekten yapıcı. Burada Sayın Bahçeli'nin ve MHP'nin ilk andan itibaren titizlikle verdikleri destekleri son derece anlamlı ve önemli buluyorum. Sorunsuz bir şekilde bugüne kadar devam etmiştir. Tekraren şöyle bir tavrı kimse beklemesin. Buradan iki parti tek partiymiş gibi bir anlamın da yanlış olduğu kanaatindeyim."

"DEVLET BAHÇELİ ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR"

MHP'nin, AK Parti iktidarına, Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiği destek açık ve nettir. Yani terörle mücadele, emperyalizme karşı verilen milli mücadele, Türkiye'nin yerli ve milli teknolojilerinin artırılması konusu gibi bütün milleti ilgilendiren ortak konularda MHP son derece açık bir şekilde koşulsuz bir destek veriyor. Sayın Semih Yalçın'ın da bu sözlerinin asla bir erken seçimle ilgisi yoktur. Çok kısa bir müddet önce Sayın Bahçeli de zaten 'Türkiye'de erken seçim yoktur, vaktinde seçim yapılacaktır.' dedi."

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Müjdat Gezen: 'KİMLERİN KAÇACAĞINI BİLİYORUM' Piyasa NEREYE GİDİYOR? Şaka Gibi: 'MAL BEYANIM AYNIDIR, ARZ EDERİM' 'YENİ TAKSİTLER GELİYOR'