Anasayfa
13 Mayıs 2019 ( 900 izlenme )

Kurtulmuş sahneye çıktı: 'ALİ-CENGİZ OYUNU'

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Bir seçim yapıldı, milletin iradesi ortaya çıktı fakat bu iradenin sandıklarda çalındığını, gasbedildiğini ve birtakım Ali-Cengiz oyunlarıyla sandıktan bir başka sonuç çıkarılmaya çalışıldığını gördük ve ispat ettik. Sandıklarda milletin iradesinin gasbedilmesine müsaade etmeyiz" dedi.

Kurtulmuş, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkezi'nde düzenlenen geleneksel iftar programında, Türkiye'nin köşeye sıkışması için İstanbul seçimleri üzerinden yeni bir hava oluşturulmaya çalışıldığını söyledi. İstanbul yerel seçimlerinin başından bu yana bir genel seçim havasına sokulduğunu aktaran Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı;

‘SANDIKTA ALİ- CENGİZ OYUNU VAR’
"Bir seçim yapıldı, milletin iradesi ortaya çıktı fakat bu iradenin sandıklarda çalındığını, gasbedildiğini ve birtakım Ali-Cengiz oyunlarıyla sandıktan bir başka sonuç çıkarılmaya çalışıldığını gördük ve ispat ettik. YSK'nin kararı ile 23 Haziran'da İstanbul halkı yeniden seçime gidecek.”

‘YSK KARARI İÇİN HİÇBİR ŞEY SÖYLEMEYİZ’
“ Öncelikle şunu söyleyeyim; bu kadar yıldır iktidarda olan bir siyasi hareket olarak, bizim tek gücümüz milletimizin gücü olacaktır. Biz sandıktan çıkan kararın üzerine hiçbir şey söylemeyiz. Ancak sandıklarda da milletin iradesinin gasbedilmesine müsaade etmeyiz. Onun için yapılan itirazlar değerlendirildi ve bir sonuç ortaya çıktı." diye konuştu.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Zam gelmişti... zam geldi... ZAM GELİYOR... Ne İstiyorlar?.. İŞ YILAN HİKAYESİNE GİDİYOR... Oğlu Yaşamını Yitirdi: 'Anneye Soruşturma'