'Kurucu Üye AKP'li Vekil Çıktı'

2940 izlenme 14 Ocak 2020
Reklamlar
Meclis'te "FETÖ'nün siyasi ayağı" tartışmaları devam ederken, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, ilginç bir ayrıntıya dikkat çekti. Öztürk, AKP'li Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın 27. Dönem için hazırlanan Meclis Albümünde FETÖ'den kapatılan derneği özgeçmişine yazdığını ifade etti.

‘FETÖ ARAŞTIRILSIN’ DEDİLER, AKP VE MHP’DEN DESTEK YOK

CHP'nin, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de çağrıda bulunarak Meclis'e taşıdığı "FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılsın" önergesi yine AKP engeline takıldı. CHP'yi 'şovmenlikle' suçlayan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş ise "Darbenin üzerinden 4 yıl geçti, böyle bir önerge veriyor. Bir siyasi propaganda olarak bunu kullanmak istiyor" dedi.

KAPATILAN DERNEĞİN KURUCUSU AKP’Lİ VEKİLİN ÖZGEÇMİŞİNDE

Öte yandan FETÖ'nün siyasi ayağı tartışmaları devam ederken İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, çarpıcı bir ayrıntıyı ortaya çıkardı. Öztürk, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan'ın, 27. Dönem için Meclis'te hazırlanan albüme 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından kapatılan derneklerden İstanbul Genç Girişimciler Derneğinin Yönetim Kurulu Üyesi olduğunu özgeçmişi bölümüne yazdığını ifade etti.

Fox TV'de yer alan haberde Öztürk, "FETÖ yapısı olduğu için kapatılan derneğin kurucu üyesi olduğunu kendi özgeçmişine yazan AKP'nin Grup Başkanvekili" dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AA Saraçoğlu 'Yine Yanıldık' 'Sıkıntı Var' dedi.. '6 Ay İzin' Bahçeli Metiner Arınç 'AKP Yanıyor' AKP Gaziantep 'Fena Şaşırdı'