Anasayfa
09 Haziran 2019 ( 90 izlenme )

'KEŞKE SAVAŞI KAYBETSEYDİK' diyen İMAM Hakkında Karar!..

Gaziantep Şahinbey’deki İyinacar Camii’nde, bayram namazını kılmak için camiye gelenlere yaptığı konuşmasında Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucuları Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’ye hakaret içeren ifadeler kullanan imam Fadıl Yılan serbest bırakıldı. 

‘KEŞKE O GÜN SAVAŞI KAYBETSEYDİK DEMİŞTİ

Bayram namazı öncesi verdiği vaazda “Keşke o gün savaşı kaybetseydik. Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar" ifadelerini kullanarak büyük tepki toplayan İyinacar Cami İmamı Fadıl Yılan hakkında yürütülen adli soruşturma sona erdi. Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında ifadesi alınan ve nöbetçi mahkemeye sevk edilen Yılan serbest bırakıldı. Yılan hakkında adli soruşturmanın ardından pazartesi günü idari soruşturma başlatılacak.

‘ÇOK ÜZGÜNÜM, KONUŞMAK İSTEMİYORUM’


Gazete Duvar'a konuşan Yılan, “50 dakika vaaz verdim, 46 saniyelik bir konuşma ile linç edildim. Bu ülke için canımı seve seve vereceğimi beni tanıyan herkes bilir. Çok üzgünüm. İdari soruşturma nedeniyle bu konu hakkında konuşmak istemiyorum” dedi.

NE OLMUŞTU?

Gaziantep İyinacar Camisi İmamı Fadıl Yılan, bayram namazı öncesi vaazından, Kurtuluş Savaşı için “Keşke o gün savaşı kaybetseydik. Kurtuluş mücadelesinde bizi kandırdılar. ‘1. İnönü’de şöyle zafer kazandılar, 2. İnönü’de şöyle zafer kazandılar, Sakarya’da şöyle zafer kazandılar. Şöyle kahramanlık yapılmış, böyle kahramanlık yapılmış. Yunanlıları denize döktüler…’ Nerede döktüler? Hepsi yalan, keşke o gün savaşı kaybetseydik, belki Osmanlı’yı daha sonra yeniden kurabilirdik” ifadeleri tepkilere neden olmuştu.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'KOÇGİRİ'DE NE OLDU' CHP'li Vekil Yaşamını Yitirdi!.. Polimetre Kamuoyu Anketi: 'EN AZ 500 BİN' 'Aha Şuraya Yazdım' dedi... 'BAŞKANLIK GİDİCİ'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Meteoroloji UYARIYOR...