Anasayfa
28 Kasım 2020 ( 82 izlenme )

Lavrov'a Mesaj 'Durdurun'

27 Eylül'de Azerbaycan ve Ermenistan arasında Dağlık Karabağ özelinde başlayan gerilim, dün Rusya'nın duruma el koymasıyla birlikte yumuşamıştı. Taraflar insani ateşkes ilan ederken, bu hamleden sadece birkaç saat sonra Ermeni ordusu, Azerbaycan'ın en büyük ikinci şehri Gence'ye füze saldırısı gerçekleştirdi. Saldırıda ölü ve yaralılar olduğu açıklandı.

ÇAVUŞOĞLU ‘ERMENİSTAN’I UYARIN’
Öte yanda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu, mevkidaşı Lavrov ile yaptığı görüşmede, 'Ermenistan'ın ateşkese uyması' konusunda uyarılmasını istedi.

ERMENİSTAN DURMUYOR
Ermenistan ve Azerbaycan, Moskova'da yapılan görüşmelerde, 10 Ekim Cumartesi günü saat 12.00’den itibaren geçerli olmak üzere Dağlık Karabağ'daki cenazelerin ve esirlerin değişimini öngören insani amaçlı ateşkes kararı almıştı. Ermenistan ordusunun, ateşkesin üzerinden 24 saat geçmeden, Azerbaycan'ın Gence kentine füzelerle saldırması sonucu 9 kişi yaşamını yitirdi 34 kişi de yaralandı.

Kaynak: Ajanslar/ Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AKP'den teklif!.. 'CHP'YE HAZİNE YARDIMI KESİLSİN' 'Usta'nın Göremediği Siyasi Tuzak' CHP'nin tepkisi ajanslara düştü: 'YÜCE DİVAN' Çelik açıkladı: 'İSTANBUL SEÇİMİ NEDEN İPTAL EDİLDİ'