Anasayfa
06 Aralık 2018 ( 1895 izlenme )

Mahkemeden CAN SIKICI AÇIKLAMA!..

Ulu Önder'e çirkin ithamlarda bulunan ve alenen küfreden Hasan Akar isimli şahsın yeniden yargılanmasına başlandı. Ancak söz konusu çirkin videounun 2004 yılında mı yoksa daha sonra mı kaydedildiği anlaşılamadı.

DAVA BAŞLADI AMA…

Hasan Akar isimli şahsın bir videosunda Ulu Önder Atatürk’e ağza alınmayacak sözlerle hakaret ettiği ortaya çıkmış, yurt sever vatandaşların girişimi sonrası konu yargıya intikal etmişti. Hasan Akar ise yargı sürecinde söz konusu konuşmayı 2004 yılında yaptığını iddia etmiş ve böylelikle zamanaşımından faydalanmak istemişti. Söz konusu davanın son duruşmasında ise ilginç bir detay ortaya çıktı.

VİDEONUN ANALİZİ YAPILAMIYOR

Bakırköy 18. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada sanık Hasan Akar'ın avukatı Burçak Çopuroğlu, söz konusu görüntülerin İstanbul İl Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı'na incelenmesi için gönderildiğini dairenin ise yaptığı analizi sonuçlandıramadığını açıkladı. Jandarma’dan analizin çıkmadığını belirten Avukat Burçak Çopuroğlu, “İnceleme yapılması için gereken kuruma yazı yazılmasını istiyoruz.” dedi.

GÖRÜNTÜYÜ ANALİZ EDECEK KURUM KALMAMIŞ!

Mahkeme ise bu talebe; Adli Tıp Kurumu, Emniyet ve Jandarma’nın ilgili uzman kurumlarına görüntüleri yolladık. Görüntülerle ilgili incelemeyi yapacak kurum kalmadı” tespitinde bulundu. Sanık avukatı Çopuroğlu ise “İnceleme yapacak kurum araştırmak için süre talep ediyoruz. Savunma için de süre talep ediyoruz” diye konuştu. Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Tutabilene Aşkolsun' BRÜKSEL KARIŞTI... Ersever'e Ne Oldu?.. ZEKAT PARASIYLA LÜKS MAKAM ARACI...