Meclis Duman 'CHP Af Yok'

4176 izlenme 21 Kasım 2022
Reklamlar
CHP lideri Kılıçdaroğlu, kendisi için 'şerefsiz' diyen İçişleri Bakanı Soylu hakkında 200 bin TL'lik dava açtı.

SOSYAL MEDYADAN DUYURULDU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine 'şerefsiz' diyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında 200 bin TL'lik dava açtı. Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, şu sözlerle duyurdu:

‘BU AHLAKSIZLIĞIN HESABI SORULACAK’
"TBMM Plan ve Bütçe Komisyon görüşmeleri sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından, ifade edilen "Şerefsiz" hakaret sözü nedeniyle Soylu aleyhine 200.000₺'lik dava açtık. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun talimatı gereğince bu ahlaksızlığın hesabını soracağız!.."

'EDERİ 5 KURUŞ' 
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bugün konuyla ilgili açıklama yaptı. Öztrak, bütçe görüşmeleri sırasında Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerine nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında 200 bin TL'lik tazminat davası açılmasına ilişkin, "Aslında bu fotoroman bakanın sözlerinin ederi 5 kuruştur. Ama bunlarda 5 kuruşluk anlayış olmadığı artık ortaya çıkmıştır. Bu sefer sayın Genel Başkanımız, anlayacakları dilden konuşmuştur. 200 bin TL’lik tazminat davası açmıştır. Belki biraz kendilerine çekidüzen verirler" dedi.

NE OLMUŞTU
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Başkanlığı ve AFAD’ın 2021 yılı kesin hesap kanun teklifi, 2022 yılı bütçe kanun teklifi ve Sayıştay raporları görüşülürken Meclis'te tartışma çıkmıştı.

‘ŞEREFSİZ’
Soylu, gün boyu milletvekillerinden gelen eleştirilere yanıt verirken; “Kara parayı aklayan da uyuşturucuyu yapan da şerefsizdir. İspat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir. Bu kadar basit. İspat etmeyen de şerefsizdir” demişti.

Kaynak: Halk Tv

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İlk İtiraz Geldi: 'YSK TOPLANIYOR' 'Atatürk'ü Seçmene Sordular 'Sandıklar Patladı' 'Sesler Yükseliyor' Çıktı Ekrana.. 'Sözü Esirgemedi'