Anasayfa
12 Aralık 2018 ( 2353 izlenme )

Meclis sallanıyor!.. 'BAHÇELİ'DEN HDP'YE DAVET'

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, Meclis Genel Kurulu'nda HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile samimi pozlar vermesi bütçe görüşmelerine damga vurdu. Buldan’ın, Bahçeli’nin isteği üzerine MHP sıralarına yöneldiği bildirildi.

BAHÇELİ DAVET ETMİŞ…

TBMM’deki 2019 yılı Bütçe Görüşmeleri sırasında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın Meclis kürsüsünden PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a övgüler düzen konuşmasının ardından, MHP sıralarına yönelerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesi dikkat çekti.  

Bahçeli’nin isteğiyle MHP’li vekillerin Buldan’ı davet ettiği belirtilirken, Buldan’ın bu davet üzerine MHP sıralarına yönelerek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile samimi bir şekilde sohbet etmesi güne damga vurdu.

KÜRSÜDE SKANDAL 'ÖCALAN' AÇIKLAMASI

Bahçeli’yle gerçekleştirdiği samimi sohbetle gündeme gelen Buldan’ın görüşme öncesi Meclis kürsüsünde yaptığı konuşma ise dikkat çekti. Konuşmasında PKK ele başına övgüler düzen Buldan, "Sayın Öcalan’ın devrede olduğu süreçte demokrasi, özgürlükler, demokratik anayasa, demokratik cumhuriyet, barışçıl dış politika konuşuluyordu" ifadelerini kullandı.

BU İLK DEĞİL

Bahçeli ve Buldan arasında geçen samimi sohbetin kamuoyuna yansımasının ardından akıllara, Meclis’te Devlet Bahçeli’nin HDP’lilerle daha önce yaptığı sohbetler geldi. Devlet Bahçeli, daha önce de Ahmet Türk ve diğer HDP’lilerle Meclis’te samimi sohbetler ederken görüntülenmiş, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'silahlı terör örgütü propagandası yapmak' suçlarından yargılanan HDP eski Mardin Milletvekili Ahmet Türk için; ‘tutuksuz yargılansın’ talebinde bulunmuştu.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yangın Söndürme Uçağı Düştü ! GELİYORLAR!.. NTV Duyurdu 'Gece Yarısı Sayaç Fırfır' 'Olsa Olsa Yüzde 0.5' dedi.. 'Özdağ Ayakta'