'Meclis'te İYİ PARTİ'ye AĞIR İTHAM'

12947 izlenme 11 Aralık 2018
Reklamlar
TBMM Genel Kurulu'nda süren '2019 Mali Yılı Bütçe Görüşmeleri' sırasında kavga çıktı. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İYİ Parti'yi hedef alarak "CHP ve HDP'nin arkasına takıldınız. Bu ittifaka Meral Akşener'in de katılmasını anlayamıyorum" sözleri sonrasında İYİ Parti'den çok sert tepki geldi.

BİNALİ YILDIRIM İYİ PARTİLİ VEKİLİ OTURUMDAN ÇIKARTTI

İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, Muş'un sözlerini kabul edilemez olduğunu söyleyip bağırdı. Bunun üzerine iyice gerginleşen oturumda milletvekilleri birbirinin üzerine yürüdü. TBMM Başkanı Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulunda yaşananların ardından İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün iki birleşim Meclisten geçici olarak çıkarılmasını teklif etti. Yapılan oylama ile Milletvekili Yasin Öztürk, iki birleşim Meclis’ten geçici olarak çıkarıldı.

ŞİMDİ YIL 2009, YER DİYARBAKIR

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2013 yılında Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani ve Kürt sanatçı Şivan Perver'i ağırladığı Diyarbakır ziyaretiyle ilgili en sert eleştiri MHP lideri Devlet Bahçeli'den geldi ve Bahçeli ‘Şivan Perver isimli bölücü ve sözde şarkıcı ile tezahüratlar eşliğinde Diyarbakır'a gelmiştir. Abdullah Öcalan barış savaşçısıdır, terörist değildir, terörist Türkiye Devleti'dir diyen rezil bu kişidir” demiş ve şöyle devam etti;

‘BAŞBAKAN ERDOĞAN BU PKK’LIYA GÖNLÜNÜ ARDINA KADAR AÇMIŞTIR’

"Şivan Perver isimli bölücü ve sözde şarkıcı ile tezahüratlar eşliğinde Diyarbakır'a gelmiştir. Erdoğan'ın dost diye methiyeler düzdüğü bu terör destekçisi 37 yıl sonra sanki Babasının çiftliğine gelir gibi Türkiye'ye gelmiştir. Abdullah Öcalan barış savaşçısıdır, terörist değildir, terörist Türkiye Devleti'dir diyen rezil bu kişidir. İmralı'daki kahramanı selamlıyorum diyen delilli ispatlı hain bu kişidir. Allah kahretsin Türk dilini başımızdan defedelim diyen ahlaksız bu kişidir. Başbakan bu PKK'lıyı dost olarak görmüş ve gönlünü ardına kadar açmıştır."

ŞİMDİ YIL 2018, MHP’DEN TEPKİ YOK

TBMM Genel Kurulu'nda süren '2019 Mali Yılı Bütçe Görüşmeleri' sırasında kavga çıktı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli kavga üzerine arkaya dönerek kendi vekillerine “oturun” işareti yaptı. AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, İYİ Parti'yi hedef alarak "CHP ve HDP'nin arkasına takıldınız. Bebek katilinin peşinden giden HDP Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir ama İYİ parti de bunun içindedir’ sözleri sonrasında İYİ Parti'den çok sert tepki geldi.

Kaynak: Yeniçağ/ Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yol Bulundu 'Üçlü Koalisyon' Karamollaoğlu: 'KARARIMIZI VERDİK' Enginyurt Sahnede 'Saray İnliyor' İş Açığa çıktı 'Adalet Partisine Çengel'