Foto Galeri
21 Mayıs 2020 ( 901 izlenme )

Mehmetçik Sahip 'Bozkurt'

Iğdır'da jandarma personeli, dağlık alanda devriye gezerken bulduğu kurt yavrularına sahip çıkıp onları elleriyle besledi.

TÜRK ASKERİ DÜNYADA EŞİ YOK
Iğdır'ın Karaçomak köyü yakınlarındaki Zor Dağları'nda devriye görevi yürüten Taşlıca Jandarma Komutanlığı ekibi, anneleri olmayan 7 kurt yavrusuna rastladı. Vicdanı ve merhameti ile dünyaya nam salan Mehmetçik, Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk askeri için söylediği sözleri akla getirdi "Dünyanın hiçbir ordusunda yüreği seninkinden daha temiz, daha sağlam bir askere rast gelinmemiştir"

TÜRK MİLLETİNİN YARATILIŞ DESTANI ‘BOZKURT’
Askerler, uzun süredir aç oldukları ve halsiz düştükleri belirlenen yavruları alıp elleriyle yemek verdi. Jandarma ekibi, daha sonra karakola götürdükleri yavruların bakımlarını yaptı. Kurt yavrularının annesinin geri dönme ihtimaline karşı bölgeyi iki gün boyunca gözetleyen jandarma, anne kurt dönmeyince durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Müdürlüğüne bildirdi. Karakola gelen DKMP ekibi, kurt yavrularını alıp Kars Kafkas Üniversitesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezine gönderdi.

ÖZDAĞ: ERGENEKON KUMPASINDA HEDEF TÜRK ORDUSU
Mart 2001’de yaptığı açıklamada Prof. Dr. Ümit Özdağ, ‘Kasım 2007’de Başbakan Erdoğan ve Başkan Bush arasında yapılan toplantıda “Ergenekon operasyonuna başlanması” kararı çıktığını Hükümete yakın gazeteci Fehmi Koru yazmıştır. Yine AKP Hükümetine çok yakın olan ve operasyonu şiddetle destekleyen Mehmet Altan, İhsan Dağı, Ergun Babahan, Yasemin Çongar gibi isimler yazılarında “Ergenekon Operasyonu Nedir?” sorusuna “Dünya sistemi, ABD, NATO, birlikte Ergenekon’u tasfiye ederek Türkiye’yi tedavi ediyor” cevabını vermişlerdir” diyerek asıl hedefin Türk Ordusu olduğunu açıklamıştı.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Neden 'Fırat'ın Doğusu' Önce Araplar: 'Araziler Kapış Kapış' AKP'li Birinci 'Kaş Yapim Dedi Göz Çıktı' 'İşler Nasıl diye Sordular...