Anasayfa
04 Ocak 2023 ( 2676 izlenme )

Memur Emekli.. 'Maaş Zammı Değişti'

Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekliye verilen zam oranının yüzde 25'ten yüzde 30'a çıktığını açıkladı. En düşük emekli maaşı da 5 bin 500 TL oldu.

MEMUR EMEKLİ ZAM YÜKSELTİLDİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıllık enflasyonun bir anda yüzde 84.4’ten yüzde 64.2’ye indirilmesinden 24 saat sonra AKP grup toplantısında kameraların karşısına geçti.

'25'TEN 30'A'
Dün “Hedefimiz, bu yıl enflasyonun üzerindeki köpüğü tamamen alıp önümüzdeki yıldan itibaren meseleyi ülkemizin gündeminden tümüyle çıkarmaktır” diyen ancak memur ve emekliye yüzde 25 zam açıklayan Erdoğan, önümüzdeki aylarda yapılması beklenen seçimlerle ilgili şunları söyledi:

'SON DEFA DESTEK VERİN'
“Tüm milletimizden 2023’te son defa ve çok daha güçlü bir destek istiyoruz. Bu son defa ifademizi birileri yanlış anlıyor, ben bu seçimle ilgili söylüyorum. ‘Start’ değil, bu ‘finiş’, bunu bu şekilde başaracağız.”

'ZAMMI ARTIRDIK'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, memur ve emekliye verilen zam oranının yüzde 25’ten yüzde 30’a çıktığını açıkladı. Erdoğan, “En düşük emekli maaşı tutarını da 3500 liradan 5 bin 500 liraya çıkarıyoruz. Yılın ikinci yarısında yeni artışlar yapacağız” dedi.

DÜN 25 DEMİŞTİ BUGÜN 30'A ÇIKTI
Dün aralık ayı ve yıllık enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından memur ve emekli zammı önce yüzde 15 daha sonra ise yüzde 25 olarak açıklanmıştı.

Kaynak. Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hava Bozuyor 'Bir Daha Asla' 'Gördüğüm Lüzum Üzerine' dedi.. 'MHP İstifa' İşin Rengi Değişiyor: 'Biz Yaptık' Ekonomist 'Neler Oluyor'