Metiner 'Arınç Her Yerde'

3769 izlenme
Reklamlar
AKP’li Mehmet Metiner, gazeteci Hadi Özışık’ın YouTube kanalında Bülent Arınç’a ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Metiner, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç’ın bakanlık yaptığı dönemde TRT’de FETÖ kadrolaşması yaptığını söyledi. Metiner şu ifadelerle kadrolaşmayı anlattı:

‘HER YERDE KADROLAŞMA’

’’17-25 Aralık sürecine kadar bunların gerçek yüzünü görmemiş olabiliriz. Her birimizin çeşitli ilişkileri olabilir. Ama bunların FETÖ yüzünü görünce bitirmeye çalışan insanlarız. Ama Bülent Arınç bir tarih yazıyor sanki. Yalandan ari konuşur insan. Bakanlık yaptığın her yerde sen FETÖ kadrolaşması yapacaksın…
Hadi Özışık: Nerede?
Mehmet Metiner: TRT’de kadro yapılaşması yaptı. Her yerde. Mesela Bursa’da.’’

SİYASİ AYAK

Öte yanda Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Üyesi Bülent Arınç, ’FETÖ’de kimse masum değil’’ sözlerine açıkladı. Bülent Arınç, "15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmalı. FETÖ örgütü nasıl silah kullanacak bir noktaya geldi?" ifadelerini kullandı. Arınç’ın açıklamaları şöyle oldu:

‘HİÇ HABERİMİZ OLMADI’
“15 Temmuz’un siyasi ayağı araştırılmalı. FETÖ örgütü nasıl silah kullanacak bir noktaya geldi? İşin politik, toplumsal boyutu var. Bütün siyasetçiler bunlarla bir araya gelmişlerdir. 2011 seçimlerinden sonra FETÖ kendini belli etmeye çalıştı. Gülen’i ziyaret etmeye giden milletvekilleri var. Bunlara plaket verenler var. 15 Temmuz’da KPSS’de soru çalındığını öğrendik. 15 Temmuz’dan önce kim konuştu”

SARIZEYBEK ‘ARINÇ DOSYASINI AÇIN’
Öte yanda Emekli albay ve yazar Erdal Sarızeybek, TBMM eski Başkanı Bülent Arınç'la ilgili "Arınç evi hikâyesi bir kenara bırakılıp savcılıklarca bu yapı üzerine gidilmesi gerekirdi ama olmadı, gidilmedi. O süreçte, Ankara’da Fetullah Gülen hakkında açılmış olan soruşturma ve yürütülmekte olan yargılamaya bu dosya zamanında dahil edilmiş olsaydı, belki de verilmiş kararlar şimdikinden oldukça farklı olacaktı" dedi.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

A'dan Z'ye... 'ÇÖZÜM SÜRECİ NEDİR' Mansur Başkan 'Tam Destek' Altun 'Tepki Var' Çiçek 'Hizadan Çıktı'