Soylu'ya Yanıt 'Sunucu Dondu Kaldı'

11528 izlenme19 Temmuz 2020
Reklamlar
CNN Türk ekranlarında AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, 'Emniyet Teşkilatı ve TSK içinde FETÖ tehlikesine karşı tekrardan gevşeme olduğunu' söyledi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu canlı yayına bağlandı, Metiner’in iddialarını cevapladı. Soylu'nun telefonu kapatmasına tepki gösteren Mehmet Metiner "Biz onurumuzu sokakta bulmadık. Şamar oğlanı mıyız? 60 yaşındayız. Kimsenin bu şekilde bağlanıp bizi azarlamasına asla izin veremeyiz" dedi.

‘ELİMİZDE İSİMLER VAR’
AK Parti eski Milletvekili Mehmet Metiner, katıldığı bir televizyon programında devlet içinde bir gevşeme olduğunu iddia ederek şu ifadeleri kullandı: “Emniyet teşkilatımız da.. İçişleri Bakanlığı’ndaki arkadaşlara hatırlatmak istiyorum. Tarih Kurumu Başkanı’nın söylediği gibi ‘Geçmişte yolu keşişmiş olabilir, bunları da kazanalım’ gibi bir mantıkla kritik noktalara asla getirilmeleri gerekir. Elimizde isimler var”

SOYLU ‘KONUŞMANIZA FALAN MÜSAADE ETMİYORUM’
Mehmet Metiner'in sözleri üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CNN Türk yayınına bağlandı. Bakan Soylu, "Başında olduğum bakanlığı ilgilendiren birkaç değerlendirme yapıldı. Bu değerlendirmelere bir cevap vermezsem hem kendimize haksızlık hem bugün büyük mücadeleler veren bu kuruma ve hükümetimize bir haksızlık olarak görüyorum" ifadesini kullandı. Mehmet Metiner'in konuşmak için müsaade istemesine de tepki veren Soylu, "Ben müsaade falan etmiyorum. Siz söyleyeceğinizi söylediniz. Hayırlı akşamlar diliyorum" diyerek telefonu kapattı.

METİNER: ‘BİZ ŞAMAR OĞLANI DEĞİLİZ’
Soylu'nun telefonu kapatmasına tepki gösteren Mehmet Metiner "Biz onurumuzu sokakta bulmadık. Şamar oğlanı mıyız? 60 yaşındayız. Kimsenin bu şekilde bağlanıp bizi azarlamasına asla izin veremeyiz" dedi.

Kaynak: Ajanslar/ Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Mustafa Kemal ne demek' diye sordular... Berbere gitti 'Yandı' Görüntüler Düştü 'Yeni Akın' DW Türkçe'den ANLAMLI MESAJ!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Ağır Kazada 'Mucize Kurtuluş'