Anasayfa
16 Eylül 2020 ( 1357 izlenme )

Milyonluk İhale 'Tanıdık'

Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’nun (TKİ) 2019 yılında yapılan 15 milyon kömür torbası ihalesinin büyük payını alan AKP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci’nin şirketi şimdi de Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü’nden 17 milyon değerinde bir ihale aldı. Özkeçeci’nin şirketi devlete 50 kiloluk şeker ambalaj torbası satacak.

AKP İL BAŞKANI OLDUKTAN SONRA 37.4 MİLYONLUK İHALE
Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Uğur Kalkan “50 yıllık sanayici, 35 yıllık çuval üreticisi olduğunu söyleyen Eyüp Özkeçeci, kayıtlara göre 2011 yılından il başkanı olduğu 2015 yılı başlarına kadar toplam 5 ihale almış. Bu 5 ihalenin toplamı 11.7 milyon. İl Başkanı olduktan sonra bugüne kadar ise 11 ihale almış bunların toplamı da 37.4 milyon. Yani Eyüp Bey, İl Başkanı olduktan sonra firmasına ‘Allah, yürü ya kulum’ demiş’’ sözleriyle tepki gösterdi.

‘HEM İL BAŞKANI HEM İHALE’
Cumhuriyet Gazetesine değerlendirmede bulunan Gaziantep Şahinbey Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan, “AKP Gaziantep İl Başkanı’nın ihale başarısı artarak devam ediyor. Geçen aylarda bunun etik olmadığı konusunda kendisini defalarca uyarmıştık. Son 17.3 milyonluk ihalede 10 kişi doküman satın almış, 6 teklif verilmiş. Bu 6 teklifin 3 tanesi geçersiz sayılmış. Bu 3 geçersiz teklifin neden geçersiz olduğunu, bu teklifler arasında AKP İl Başkanı’nın firmasından daha uygun teklif veren var mıydı, onu da çok merak ediyorum. Eyüp Bey hem AKP İl Başkanlığı yapıp hem de devletten ihale kovalamayı etik buluyor mu’’ diye konuştu. CHP Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel de şunları söyledi:

‘AKP İL BAŞKANI OLMASA BU İHALELERİ ALABİLİR MİYDİ’
“Sık sık aldığı devlet ihaleleri ile gündeme gelen AKP Gaziantep İl Başkanı ve birçok AKP’li yöneticilerin aldıkları ihaleler elbete kafamızda soru işareti bırakıyor. İktidar olan bir partinin il başkanı ve yöneticilerinin devlet ihalelerine girmesi kesinlikle etik değil. Madem hizmet etmek için bu göreve talip oldunuz ve o koltuklara oturdunuz, o zaman bu tür ihalelerden uzak durmalısınız. Kamuoyu vicdanı adına soruyorum; AKP İl Başkanı olmasa bu kadar çok ihale alabilir miydi?’’

Kaynak: Cumhuriyet- Hazal Ocak

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MHP'li Başkan Konuştu: 'ONU İZLEDİM AMA HİÇBİR ŞEY ANLAMADIM' BAŞKANLIK DİVANI KURULDU!.. Aytunç Altındal: 'Karadeniz'e Dikkat' Sabah Yazarı 'KİN KUSTU'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tarihin Görmediği 'Şemdinli Vakası'