'Milyonluk Kasa'

5609 izlenme 10 Haziran 2020
Reklamlar
FETÖ'nün kurduğu kumpasların merkezindeki isimlerinden biri olan Zekeriya Öz hakkında açılan soruşturmada mal varlığı incelendi. Türkiye'den kaçtıktan sonra lüks bir hayat yaşadığı görülen Zekeriya Öz'ün savcı olarak görev yaptığı dönemdeki mal varlığı ve banka hesap hareketlerine ulaşıldı.

YATIRIM HESABI MİLYON DOLARLIK
Uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile ilişkisi mercek altına alınan soruşturmada, Zekeriya Öz'ün Bursa'da biri kendi üzerine, 3'ü eşinin üzerine kayıtlı toplam 4 evi çıktı. Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre, soruşturmada tüm bankalara yazı gönderilerek, Zekeriya Öz ile ilgili açılan hesapların dokümanları ve hesap hareketleri de istendi. Banka hesap dökümleri normal görünürken, gelen bir yatırım hesabındaki hareketlilik ise dikkat çekti. Zekeriya Öz'ün milyon dolarlık yatırım hesabı olduğu ortaya çıktı.

10 MİLYON DOLARI AŞKIN PARA AKIŞI
Zekeriya Öz, 1725 Aralık operasyonlarından 7 ay önce 57 bin dolar satın alarak ilk işlemini yapmış. 18 ay devam eden hesap hareketlerinde 10 milyon dolar üzerinde para akışı olduğu belirlendi. Zekeriya Öz'ün yurt dışına çıkış işlemleri de incelemeye alındı. Zekeriya Öz'ün, 17 Aralık operasyonundan bir gün önce 800 bin liralık dolar satın aldığı da ortaya çıktı. Öz, 25 Aralık operasyonundan bir gün önce de 850 bin liralık dolar satın almış.

KAÇMADAN ÖNCE HESABINI BOŞALTTI
Bir başka dikkat çeken ayrıntı da Zekeriya Öz'ün hesabını boşalttığı tarih... Görevden alınmadan bir ay önce hesabını boşalttığı görülen Zekeriya Öz, 8 ay sonra ise yurt dışına kaçtı(Yeniçağ). 

ERDAL SARIZEYBEK ‘KUMPAS KURUYOR DİYE UYARDI AMA’
2007 yılında kod Ergenekon kumpas savcısı Zekeriya Öz tarafından tanık olarak çağrılan Erdal Sarızeybek’ten ‘Türk Ordusu aleyhine’ ifade vermesi istendi. Savcı Zekeriya Öz’ün baskısına rağmen yalan yere tanıklığı kabul etmedi ve Zekeriya Öz’ün bu durumu başta Show Tv, CNN, Ulusal Kanal, Halk tv gibi ekranlardan kamuoyuna durumu açıkladı ve Zekeriya Öz hakkında soruşturma açılmasını talep etti ama hiçbir şey olmadı...

BU YAYINA AİT HABER ŞÖYLE:
Suçlamalar ağır ara ver Haksever!
Sarızeybek, Ergenekon savcısı Zekeriya Öz’ü ağır bir dille eleşterek görevden alınmasını ve hakkında soruşturma açılmasını isteyince; Haksever, programa ara vermek zorunda kaldı. İşte, SarızeybekHaksever diyaloğunun özeti;

Sarızeybek
(..) Bizler vatan evladıyız. Bir iki televizyon kanalı dediler ki, açıklama yapın. Sayın Erdoğan kalkı dedi ki, bazı emekli askerler televizyon televizyon gezip bozgunculuk yapıyorlar.
(…) “Bir yıldır süren bir soruşturma en nihayetinde benim anılarımı dile getirmek maksadıyla yazdığım kitaba mı kalmış ki, savcı beni çağırıyor, diyor ki, ‘Orgeneral Eruygur ve Levent Ersöz hakkında eğer ki bildikleriniz varsa anlatınız. Sizi general yapacaklarmış, yapmamışlar, sizi harcamışlar. Siz çok iyi bir subaymışsınız.’ Baskı altına alarak bu soruları yöneltmesi Ceza Muhakemeleri Usülü Kanunu’nda var mıdır? Ceza Usulü Muhakemesi Kanunu’nda tanığın ifadesi yazılı alınır. ‘Kâtip evine gitti, vakit geç oldu’ gerekçesiyle ifade almaktan sarfınazar edilebilir mi?”

– Oğuz Haksever (NTV)
(…) Ben burada bir soruşturma söyleşisi yapmıyorum.
(…) Bağışlayın…
(…) Sizin söyledikleriniz kurumumuzla alakalı değil. Sizi bağlar, sonuçta savcıyı suçluyorsunuz. Bu sizlerin sözleri…
(…) Şimdi kısa bir ara vermek zorundayız.

Sarızeybek
(…) Bi saniye lütfen.

– Oğuz Haksever (NTV)
(…) Şimdi ara vermek zorundayım…

Sarızeybek
(…) Ben burada suç işlemiyorum. Açıkça söylüyorum, savcı tarafsızlığını yitirmiştir. Sözlerimin arkasındayım.
(…) Kimse dikkate almıyor.

– Oğuz Haksever (NTV)
(…) Biz burada suçlama yapmıyoruz, sonuçta bu sözler sizi bağlar.

İşte tıpkısının aynısıyla durum bu.
Canlı yayında, 2007 yılında Türk Ordusuna kumpas kurulduğunu açıkladım. Kumpası kuranın da Zekeriya Öz olduğunu açıkladım ama hiçbir işlem yapılmadı. Aksine ben tam 11 yıl boyunca soruşturma geçirdim ve daha şimdi bu kumpas ortaya çıktı.

GÖZ GÖRE GÖRE KAÇTI
Şimdi diyorlar ki Zekeriya Öz, 57 bin dolar satın almış. Şimdi diyorlar ki 10 milyon doların üzerinde para akışı varmış. Şimdi diyorlar ki kaçmadan önce hesabı boşalmış !!!..
Söyleyin bana, şimdi ben kimi kime şikayet edeyim?

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tepkiler Dinmiyor:'SORUMLUSU TAYYİP BEY' Yunan Medya 'Tatbikat Geliyor' Halk Tv Yol Ayrımı 'Çapa Konuştu' Erdoğan: 'HAREKAT BAŞLIYOR'