Miroğlu'ndan şaşırtıcı çıkış!.. 'PEKEKE AÇILIMI'

2261 izlenme 16 Kasım 2018
Reklamlar
Show Tv siyaset meydanı programında Orhan Miroğlu ile tartışan Erdal Sarızeybek, bölgede güvenlik sağlanmadıkça çözüm bulunamaz çünkü halk pkk baskısı altında dedi.

Topraklarının bir bölümünde güvenlik sağlanamayan bir ülkede demokrasi ve insan hakkının olmayacağını belirten Erdal Sarızeybek, şöyle konuştu:

`BÖLGEDE HALK PKK'DAN KORKUYOR, GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK ŞART’

"Güvenliği sağlayamadığımız için, Güneydoğu'daki vatandaşlarımızın çocuklarını kaçırıp, terörist yapan ve orada yaşayan Kürt kökenli vatandaşlarımızı baskı ve zulümle korkutarak sindiren terör örgütüne karşı etkin rol oynayamayız. Halk o bölgelerde PKK'dan korkuyor. Korktuğu için de PKK ne derse onu yapmak zorunda kalıyor. Eğer bugün devlet Güneydoğu da güvenliği sağlayacak olursa iddia ediyorum; DEP, HADEP, DEHAP ve şimdi de DTP olan siyasi oluşumun ilk seçimlerde alacağı oy 1000'i geçmeyecektir."

PKK terörüne, AB ülkelerinin siyasi destek verdiğini kaydeden Sarızeybek, şunları söyledi:

‘PKK KÜRESEL BİR TEZGAH’

"PKK'nın para kasası İsviçre'de, kampları Irak'ta. ABD, PKK'lıları Irak'ta koruyor ve kolluyor. İsrail ajanları PKK'lılara eğitim veriyor. Tüm bunlara rağmen siyaset PKK ve DTP'yi görmezden geliyor. İmralı'daki hain, yattığı yerden PKK'yı yönetiyor. Terörle anlaşma olmaz. Bir yanda terör örgütü ortalıkta cirit atıyor, öte yandan aydınlarımız hapse atılıyor. Teröre çözüm bu mu? Kendi karakollarımızı bile koruyamaz hale düştük. Bu mu açılım? Bu mu çözüm?"

Erdal Sarızeybek

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Görüntüler paylaşıldı!.. ''FRANSA AYAKTA' Mansur Başkan 'Tam Destek' AKP'li Vekili 'Sınırı Aştı' 'İmamoğlu Kolları Sıvadı'