Anasayfa
13 Mayıs 2022 ( 4829 izlenme )

MSB 'Kamuoyuna Duyuru'

Milli Savunma Bakanlığı, PençeKilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu 1 askerin şehit olduğunu, 3 askerin de yaralandığını açıkladı. Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

‘BİR ŞEHİT ÜÇ YARALI’
* PençeKilit Operasyonu bölgesinde 13 Mayıs 2022 tarihinde teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP'nin patlaması sonucu kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.”

‘TIBBİ MÜDAHALE YAPILDI’
* Yaralı personelimiz derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.

ŞEHİT ATEŞİ GÜMÜŞHANE’YE DÜŞTÜ
PençeKilit Operasyonu’nda Kuzey Irak'ta araziye yerleştirilen EYP’nin infilak etmesi sonucunda Hakkari 41. Komando Tugayı’na bağlı Piyade Sözleşmeli Er Selman Güler (24) şehit oldu. Şehidin acı haberi Kelkit ilçesi Başpınar köyünde yalnız yaşayan 52 yaşındaki annesi Ayfer Güler'e Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Gümüşhane Jandarma Komutanı Albay İsmail Gökçek ve İl Emniyet Müdürü Celal Tasci tarafından verildi.

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Atatürk'ün Mirası 'Ensar Olmadı TOKİ' Meclis İnliyor 'Soylu'ya Çok Sert Yanıt' Pırıl Pırıl Kutlama: 'BU COŞKU BÜYÜK SEVİNÇ' Durdurulamıyor 'Durum Ağır'