Anasayfa
17 Mayıs 2019 ( 610 izlenme )

İnce: 'BU YÖNETİMLE BU İŞ YÜRÜMEZ'

CHP’li Muharrem İnce, Erdoğan’ın TÜSİAD’a yönelik sözlerine tepki gösterdi. İnce, “Sorun, sorunu var eden nedenlerin ortadan kaldırılmasıyla çözülür. Türkiye, tek adam ve onun keyfi yönetiminden mutlaka en kısa zamanda kurtulmak durumundadır” dedi. İşte Muharrem İnce’nin o açıklaması:

'ARADA GÜVEN KALMADI'

"Ekonomi büyük ölçüde karşılıklı güvene dayanır. Bütün kurallar bu güvenin oluşmasını amaçlar. Yaşamakta olduğumuz krizin çok sayıda nedeni olsa da en önemli nedeni iktidar eliyle var olan güven ortamının ve güvenin yok edilmiş olmasıdır. Artık iş dünyasında iktidara olan güven sıfırlanmış durumda." 

"TEHDİTLE SORUNLAR ÇÖZÜLMÜYOR'

Cumhurbaşkanı’nın başta TÜSİAD olmak üzere iş dünyasının taleplerine bilindik söylemiyle karşılık vermesinin kendisi için de iş dünyası için de bir anlamı yoktur. Onlara yüksek perdeden tehdit savurmak, onların yaşamakta oldukları sorunları ortadan kaldırmıyor."

'HERKES DEMOKRASİ VE ADALET İSTİYOR'

"Herkes gibi iş dünyası da bu ülkede hukukun üstünlüğünü esas alan bir yönetim anlayışını, devlet kurumlarının ve kurallarının sağlıklı ve öngörülebilir biçimde işlemesini, dış politikada tutarlı politikaların izlenmesini vb. istiyor. Zaten bunların hayata geçirilmediği bir ülke temel hiçbir sorunu kalıcı bir biçimde çözemez."

'TÜRKİYE BU YÖNETİMİ DEĞİŞTİRMELİDİR'

"Türkiye yaşanan ekonomik krizden artık günü kurtaran önlemlerle değil, mevcut yönetim sisteminin değişimi de içeren demokratik reformlarla çıkabilir. Sorun, sorunu var eden nedenlerin ortadan kaldırılmasıyla çözülür. Türkiye, tek adam ve onun keyfi yönetiminden mutlaka en kısa zamanda kurtulmak durumundadır." dedi.

kaynak:yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Plan değişti!.. İBB'den İMAR GELİYOR... 'YOUTUBE DÜNYA 2018'İ PAYLAŞTI' İddia ağır: 'DOMATES'TE CANLI LARVA' Kızılay 'Para Kartları Kayıp'