Müjde 'Para Bulundu'

16691 izlenme 12 Nisan 2021
Reklamlar
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, muhalefetin '128 milyar dolar nerede?' sorusuna "128 milyar dolar kasada. Yani havaya mı uçtu? Gündem değiştirmeye çalışıyorlar" diye yanıt verdi.

‘NE YANİ HAVAYA MI UÇTU, 128 MİLYAR DOLAR KASADA’
24 TV'de katıldığı programda açıklamalarda bulunan Dağ, "128 milyar dolar kasada. Yani havaya mı uçtu? Gerçekten anlamakta zorlanıyor insan. 128 milyar doları havaya uçursanız nerede saklarsınız? Böyle bir soru olabilir mi? Biraz önce konuştuğumuz şeyler var ya, yalanlar... Bir şekilde bir slogan belirlemişler bunu soruyorlar. Yani, buharlaşma desen buharlaşamaz, bir yere koysan koyamazsın. Sonuç olarak bir kere şunu kabul etmiş oluyorlar. AK Parti, Merkez Bankası'nın dolar rezervini 128 milyar dolara kadar yükseltti" dedi.

İŞ BÜYÜYOR

Öte yanda Mudanya Belediyesi Basın Danışmanı Harun Karanfilci, geçtiğimiz günlerde Erdoğan'a hakaret soruşturması başlatılan ve gece yarısı operasyonu ile sökülen '128 milyar dolar nerede?' afişleri ile ilgili ifade verdi.

‘HESABI BİZE İTELEDİLER’

Soruşturma kapsamında Mudanya Belediyesi Basın Danışmanı Harun Karanfilci ifadeye çağrıldı. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Karanfilci, ifadesini, ''Arkadaşlar 128 Milyar Doların hesabını vermeyi de yine bize itelediler. Hesabı onlardan beklerken benden hesap vermemi istediler. Bugün yine yeni yeniden, savcının emriyle #128MilyarDolarNerede billboardlarından dolayı cumhurbaşkanına hakaretten ifademi aldılar'' notu ile paylaştı.

‘NİYE AFİŞ ASTIN SORUŞTURMASI’

CHP Mudanya İlçe Başkanlığı'nın ilçeye astığı '128 milyar dolar nerede?' afişleri gece yarısı operasyonu ile sökülmüş, savcılık afişler hakkında 'Erdoğan'a hakaret' soruşturması açıldığını açıklamıştı.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Meclis'te İYİ PARTİ'ye AĞIR İTHAM' AKP'de Duman 'Tayyar Arınç ' Genelkurmay 'Özal - ABD' Erdoğan 'Burası Payitaht'