Nagehan Alçı: 'ERDOĞAN BİLİYORDU'

9412 izlenme22 Haziran 2019
Reklamlar
abertürk yazarı Nagehan Alçı, Öcalan'ın mektubunu basına açıklayan akademisyen Ali Kemal Özcan'ın 10 gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştürüldüğünü yazdı.

ARINÇ ARACI, ERDOĞAN DEVREDE

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Abdullah Öcalan'ın mektubunu kamuoyuna açıklayan Ali Kemal Özcan'ın İmralı Adası'na gidişinin perde arkasını yazdı. Nagehan Alçı'ya konuşan Özcan, 10 gün önce Bülent Arınç aracılığı ile Erdoğan'la görüştüğünü açıklayarak, o görüşmede MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da olduğunu söyledi. İmralı'ya son 1 haftada 2 kez gittiğinin açıklayan Özcan, ikinci görüşmesinin kendi isteğiyle değil davetle olduğunu da açıkladı.İşte Nagehan Alçı'nın köşe yazısındaki o bölüm:

‘9 YILDIR GÖRÜŞMEYE ÇALIŞIYORDU’

14 Temmuz 2010’dan beri Abdullah Öcalan’a ulaşmak için kendi başına inisiyatif almış ve çok uğraşmış bir akademisyen Özcan. Tayyip Erdoğan’a ve başka mevkideki kritik konumdaki kişilere mektuplar yazmış. Bu meselenin uzmanı olduğu için devreye girmek istemiş ancak bir sonuç alamamış bir akademisyen.

"BENİ BÜLENT ARINÇ, ERDOĞAN'A GÖTÜRDÜ’


"Bundan ancak sadece 1 ay önce Ali Kemal Özcan’ın kitaplarının Öcalan’a gittiği haberi gelmiş. Gerisini kendisi bana şöyle anlattı:“Yıllardır derdimi anlatmaya çalışıyorum Nagehan Hanım. Ben bu örgütü ve Öcalan’ı çalışıyorum ve bu yapıyı çok iyi biliyorum. Başkan Erdoğan’a bir ulaşsam kendisini 15 dakikada ikna edeceğimi düşünüyordum hep. 10 gün kadar önce Bülent Arınç’a ulaştım, kendisine anlattım. Sayın Arınç beni aldı ve Başkan Erdoğan’ın yanına götürdü.

‘GÖRÜŞMEDE HAKAN FİDAN DA VARDI’

O görüşmede Sayın Hakan Fidan da vardı.”Başkan Erdoğan ile görüşme çok verimli geçmiş Özcan’ın anlattığına göre. Notlar alınmış ve Kürt meselesinin çözümü bağlamında yapıcı bir diyalog oluşmuş.Özcan yaklaşık 1 hafta önce Öcalan ile görüşmek için ilk kez İmralı’ya gitmiş”

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soylu'ya 774.000 LİRALIK AÇILIŞ!.. Afrin 'Can Kaybı' Özal 'Manşette' İlber Hoca Paylaştı: 'SON YILLARIN PAYLAŞIM REKORU'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tivit Uçtu: 'HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK'