'Namaz 5 Vakit Ahlak 24 Saat' dedi... Ahmet Hakan HOPLADI!..

23587 izlenme13 Mart 2020
Reklamlar
Türkiye'de ilk yeni tip koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından hijyen ürünleri başta olmak üzere temel ihtiyaç ürünlerine fahiş zamlar yapıldı.

‘NAMAZ BEŞ VAKİT AHLAK 24 SAAT DEMİŞTİ’

Show TV spikeri Ece Üner, ana haber bülteninde söz konusu zamları yapan fırsatçılara söylediği "Namuslu esnafa hiçbir lafımız sözümüz yok. Ama Virüs mü, fırsatçılar mı daha hızlı yayılıyor? Bilemedik. Koronavirüs geliyor, maske fiyatı 5 katına çıkıyor. Dezenfektan fiyatları katlanıyor. Makarna, 3 katına çıkıyor. Deprem oluyor, ev sahipleri kirayı 3 kat artırıyor. Sorsan hepimiz Müslümanız. Ama gel gör ki, namaz 5 vakit, ahlak 24 saat farz. İhbar edin. Bu bizim vatandaşlık sorumluluğumuz" sözleriyle çok konuşuldu.

AHMET HAKAN'DAN SERT TEPKİ
Üner bu sözleri nedeniyle başta Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan olmak üzere bazı isimler tarafından hedef tahtasına oturtuldu. Hakan bugünkü yazısında, Üner'in sözlerini eleştirerek şunları yazdı:

‘ÇİRKİN ÖN YARGI’
" Bizdeki seküler kesimlerde...Öteden beri... Ahlaksızlık yapanların, sahtekârlık yapanların, fırsatçılık yapanların alayının namazında niyazında insanlar olduğu yönünde... İnsaftan, vicdandan, terbiyeden ve ahlaktan yoksun çok yerleşik bir önyargı vardır. O çirkin önyargı, galiba Ece Üner’de de var biraz. Ne hazin! Ne ayıp! Ne kötü!"

YENİŞAFAK ‘NE ALAKA’
Hükümete yakın Yenişafak Gazetesi, corona virüs vakasının ardından stokçuları ve yapılan fahiş fiyat artışlarını eleştiren Ece Üner’i hedef aldı. Üner’in canlı yayında fırsatçılara gösterdiği tepkiyi yandaş Yenişafak Gazetesi, “Namazla ne alakası var? Bu sefer olmadı Ece Üner!” sözleriyle hedef aldı ve resmi sosyal medya hesabından paylaştı.

ÜNER’DEN OTURAKLI YANIT’

Ahmet Hakan'ın ve Yeni Şafak’ın bu tepkilerine Ece Üner'den jet ve sert bir yanıt geldi. Üner sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada isim vermeden şu ifadeleri kullandı:

‘ANLAMAK' BİR 'NİYET' HATTA BİR 'AHLAK' SORUNUDUR’
"Beni anlayanlara gönülden büyük teşekkür. Zira söylediklerimden “namaz kılmak kötüdür” ya da “fırsatçılar namaz kılanlardır” gibi bir sonuç çıkartmak olağanüstü bir çaba ve “meziyet” ister. Bu “meziyet” i gösterebilen sayılı insana da cevabım; 'Anlamak' yalnızca bir 'idrak' sorunu değildir; tersine çoğu kez bir 'niyet' hatta bir 'ahlak' sorunudur"

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'İRAN YASTA' '280 Bölü 3.6', '12 Bölü 10' 'Adam Başı Kaç Eder' Erdoğan 'Hesabını Sorarız' Ağır Kazada 'Mucize Kurtuluş'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
'İnanılmaz Bağlar'