Niye Kanal: ' Yeğenim Söyledi'

3079 izlenme 03 Ocak 2020
Reklamlar
Katıldığı bir televizyon programında Kanal İstanbul'un neden gerekli olduğunu izah eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın "Yeğenim söyledi; 'geçen yıl Üsküdar'dan Beşiktaş'a 15 dakikada geçiyorduk bu sene yarım saati buluyor' dedi. Çok yoğun deniz trafiği var" sözleri güne damga vurdu.

SEBEP TRAFİKMİŞ…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘ne pahasına olursun olsun yapacağız’ dediği Kanal İstanbul’un ne kadar gerekli olduğu üzerine bugüne kadar pek çok gerekçe gösterildi. Bu gerekçelerin bazıları kanalın stratejik konumuyla, bazıları ekonomiye katkısıyla, bazıları bilimle izah edildi. Ancak bugün öyle bir isimden öyle bir izah geldi ki dinleyenler kulaklarına inanamadı.

ÇOK YOĞUN GEMİ TRAFİĞİ VARMIŞ…


Kanal İstanbul’un neden gerekli olduğunu izah etmek için katıldığı bir televizyon programında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın gerekçelerinden biri de İstanbul Boğazı’ndaki gemi trafiği yoğunluydu.

BAKANA YEĞENİ SÖYLEMİŞ…

Bakan Turhan’ın bu tezinin dayanağı ise bir hayli ilginçti. Boğaz trafiğinin yoğunluğundan söz eden Turan, “Yeğenim söyledi; ‘geçen yıl Üsküdar’dan Beşiktaş’a 15 dakikada geçiyorduk bu sene yarım saati buluyor’ dedi. Çok yoğun deniz trafiği var. Kocaman gemi, denize girdiği zaman onun geçişini beklemek durumunda kalıyorsunuz” dedi.

Bakanın bu sözleri sosyal medyaya damga vurdu.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gölcük'te TEHLİKELİ GERGİNLİK!.. Can alıcı soru... HAREKATIN ASIL HEDEFİ KİM? Çiçek 'Cirit Atıyorlar' demişti. 'Doğruymuş Meğer' Soylu'ya Yanıt 'Sunucu Dondu Kaldı'