Niye Kanal: ' Yeğenim Söyledi'

3058 izlenme03 Ocak 2020
Reklamlar
Katıldığı bir televizyon programında Kanal İstanbul'un neden gerekli olduğunu izah eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'ın "Yeğenim söyledi; 'geçen yıl Üsküdar'dan Beşiktaş'a 15 dakikada geçiyorduk bu sene yarım saati buluyor' dedi. Çok yoğun deniz trafiği var" sözleri güne damga vurdu.

SEBEP TRAFİKMİŞ…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘ne pahasına olursun olsun yapacağız’ dediği Kanal İstanbul’un ne kadar gerekli olduğu üzerine bugüne kadar pek çok gerekçe gösterildi. Bu gerekçelerin bazıları kanalın stratejik konumuyla, bazıları ekonomiye katkısıyla, bazıları bilimle izah edildi. Ancak bugün öyle bir isimden öyle bir izah geldi ki dinleyenler kulaklarına inanamadı.

ÇOK YOĞUN GEMİ TRAFİĞİ VARMIŞ…


Kanal İstanbul’un neden gerekli olduğunu izah etmek için katıldığı bir televizyon programında konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın gerekçelerinden biri de İstanbul Boğazı’ndaki gemi trafiği yoğunluydu.

BAKANA YEĞENİ SÖYLEMİŞ…

Bakan Turhan’ın bu tezinin dayanağı ise bir hayli ilginçti. Boğaz trafiğinin yoğunluğundan söz eden Turan, “Yeğenim söyledi; ‘geçen yıl Üsküdar’dan Beşiktaş’a 15 dakikada geçiyorduk bu sene yarım saati buluyor’ dedi. Çok yoğun deniz trafiği var. Kocaman gemi, denize girdiği zaman onun geçişini beklemek durumunda kalıyorsunuz” dedi.

Bakanın bu sözleri sosyal medyaya damga vurdu.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Canlı Yayında İlan: 'Portakal'a Ağır Ceza' Dalga Dalga 'Hayrola Cübbeli' SOYLU'ya SUÇ DUYURUSU!.. Gerçek görüntüler... 'HABUR'DA NE OLDU'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Tepkiler Büyüyor: 'O Gece Ne Oldu'