'O GÖRÜNTÜLERİN YERİ BELLİ OLDU'

5154 izlenme05 Aralık 2018
Reklamlar
Milli Savunma Bakanlığından, askeri koğuşta çekilen ve sosyal medyada paylaşılan videoyla ilgili sorumlular hakkında gerekli adli ve idari işlemlerin başlatıldığı açıklandı.

KARS’TA ÇEKİLMİŞ


Bakanlığın, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından yapılan açıklamada, sosyal medyada paylaşılan videonun, Mart 2018’de, Kars’taki bir birliğin koğuşunda çekildiğinin tespit edildiği bildirildi. Açıklamada, “Sorumlular hakkında gerekli idari ve adli işlemler başlatılmıştır” ifadesine yer verildi.

NE OLMUŞTU?

Biz seçime değil ölmeye geliyoruz" diyen Şanlıurfa Belediye Başkan adayı Fatih Bucak'a, askerlerin selam gönderdiği video sosyal medyanın gündemine oturdu. Videodaki konuşmalardan Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugayı'nda çekildiği anlaşılan görüntülerde rütbeli bir asker koğuştaki acemi erlere yürüyüş eğitimi verirken görülüyor. Rütbeli asker, daha sonra erlere emir vererek Bucak'a selam gönderiyor: "Selam olsun Fatih Bucak"

BUCAK'TAN TEHDİT

Daha önce AKP'den Şanlıurfa milletvekili aday adayı olan Bucak Aşireti'nin önde gelen isimlerinden Fatih Mehmet Bucak, MHP tarafından Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde belediye başkan adayı yapılmıştı. Adaylığıyla ilgili yerel bir televizyon kanalına konuşan Bucak, "Bir daha Bucak'ın içinde bir tane başka partiyle araba görürsem kendileri bilir, şimdiden kendilerine mezar kazmaya başlasınlar. Biz seçime değil ölmeye geliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: Yeniçağ/AA/ Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'BABA VANGA'NIN KEHANETİ' Kılıçdaroğlu: '3.5 MİLYON SIĞINMACI DAHA GELECEK' 'Yıldırım'dan Hediye' Tepki Ağır: 'HAKKIMI HELAL ETMİYORUM, ALLAH'A HAVALE EDİYORUM'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Zarraf Dosyası Açıldı: 'SİL BAŞTAN'