Anasayfa
18 Mayıs 2019 ( 2317 izlenme )

Özdağ: 'İstanbul Seçiminde Yeni Durum'

İYİ Parti İstanbul milletvekili Ümit Özdağ, teröristbaşı Öcalan’ın avukatları ile görüşmesi için, "Yeni Oslo sürecinin başladığını gösteriyor" dedi.

Ümit Özdağ, PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan ile ilgili yaşanan gelişmeleri Yeniçağ’a yorumladı. Öcalan'ın avukatları ile görüşmesi konusunda yasağın daha önce kaldırıldığını belirten Özdağ,şu ifadeleri kullandı;

CEZASI KESİNLEMİŞ BİR MAHKUM'

“Ancak yasağın kaldırıldığı dün açıklandı. Zaten yasak kalkmadan Öcalan-avukat görüşmesi bu şekli ile mümkün olmazdı. Bu yasağın kaldırılmasının nedeni hukuki değil siyasidir. Çünkü Öcalan cezası kesinleşmiş bir mahkûmdur. Artık hukuki bir yardım almasına gerek yoktur. Ayrıca Bahçeli'nin ifade ettiği gibi Kandil dâhil olmak üzere dışarı ile irtibat halinde olduğu için avukata da ihtiyacı yoktur."

'YENİ BİR OSLO SÜRECİNİN İŞARETİ BU' 

" Peki, hukuki yardım ve örgütsel irtibat için avukata ihtiyaç yoksa neden avukata ihtiyaç duyuluyor? Çünkü Öcalan’ın yazmış olduğu örgüte yolladığı açıklanan ve birlikte kaldığı 3 terörist ile birlikte imzaladığı mektup sadece Öcalan'ın değil, aynı zamanda hükümet tarafından onaylanan mektubudur. Böyle bir mektubun içeriği AKP tarafından onaylanmadan kamuoyuna açıklanmaz. 

Ve ayrıca PKK/YPG mektubun kamuoyu önünde açıklanmasını istiyor ki ortada bir iletişim, verilmiş bir söz için kanıt olsun. Avukat bunu sağlıyor. Avukatın açıkladığı mektup ‘yeni bir Oslo sürecinin’ başladığını gösteriyor.“ dedi.

'BAHÇELİ SAKINCA YOK DİYOR'

Sözlerinin devamında Devlet Bahçeli’nin Öcalan için “avukatlarıyla görüşsün” demesini de yorumlayan Özdağ, “Avukat ile görüşmesinde sakınca yok dediğiniz zaman Oslo sürecinde sakınca yok demektir. Fikrim yok dediğiniz zaman, yeni Oslo sürecine karşı çıkmıyorsunuz demektir. 

NELER YAŞANIYOR?

Türkiye gündemi tekrarlanacak olan İstanbul seçimine odaklanmışken, diğer taraftan PKK terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan ile ilgili de önemli gelişmeler yaşanıyor. YSK’nın İstanbul kararını vermeden saatler önce, teröristbaşının sekiz yıl sonra avukatları ile görüştüğü duyurulmuş ve avukatları Öcalan’ın mektubunu kamuoyuna okumuşlardı. 

Ardından ise, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Öcalan’ın avukatları ile görüşmesine, “Bana sorarsanız görüşsün” yorumunda bulunmuş, Bahçeli’nin bu çıkışından sonra ise Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Öcalan’ın avukatları ile görüşmesine engel olan tüm yasakların kaldırıldığını açıklamıştı.

kaynak:yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kahtalı Mahmut Usta 'İlk Kez Gördüm' Çapa'dan uyarı: 'Dövizden Vergi Almanın Bedeli OIlur' Erdoğan 'Bakanımı Gönderdim' Ünlü Dizi 'Yahudi Sembol'

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Yavuz Selim Demirağ TAHLİYE EDİLDİ!..