Anasayfa
09 Aralık 2018 ( 69 izlenme )

'ÖĞRENCİLER AYAKTA'

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da "kanlı gömleklere son" sloganıyla hükümet karşıtı protesto düzenlendi. Muhalefet kanadının çağrısı üzerine Belgrad Üniversitesi Felsefe Fakültesi önünde toplanan yüzlerce gösterici, buradan Sırbistan Radyo ve Televizyonu (RTS) binasına yürüdü.

‘HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ VE ADALET’

Göstericiler, üzerinde "kanlı gömleklere son", "hukukun üstünlüğü ve adalet için", "iktidarın terörüne karşı" ve "Avrupa neden sessiz kalıyorsun?" yazılı dövizler taşıyarak hükümet karşıtı sloganlar attı. Protestonun, Sırbistan Solu Genel Başkanı Borko Stefanovic'in, Krusevac şehrinde yapmayı planladığı konuşma öncesinde başına metal bir çubukla vurulmasına tepki göstermek amacıyla düzenlendiği bildirildi.

ÖĞRENCİ PROTESTOLARI SÜRÜYOR

Birçok muhalefet liderinin de katılarak destek verdiği protesto nedeniyle, başkent Belgrad'daki çok sayıda cadde de trafiğe kapatıldı. Geniş güvenlik önemlerinin alındığı gösteri, konuşmaların ardından olaysız sona erdi. Öte yandan, Arnavutluk'ta da üniversite harçlarının yüksek olmasına tepki gösteren öğrenciler, bir süredir hükümet karşıtı protesto düzenlemeye devam ediyor.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nusaybin'de HEDEF!.. ' ALTI YÜZ KİŞİYE SORUŞTURMA' Ümit Hoca'nın nevri döndü: 'ALLAH'TAN KORK, KULDAN UTAN' Ne İstiyorlar?..