Medipol Üniversitesinin Atatürk’e karşıtlığıyla bilinen öğretim üyesi Selman Öğüt, İstanbul'da kurulacak ikinci baroyu kuramamalarına ilişkin "Bu bize ayıp olarak yeter" dedi.

İKİNCİ BAROYU KURAMADILAR

Selman Öğüt, ikinci baro kurulması için girişimlere başladıklarını ancak kuramadıklarını belirtti. "Bizim cenahta her şeyi Erdoğan'dan beklemek gibi bir hastalık var" diyen Öğüt, Hukukçular Derneği Başkanı Cavit Tatlı için de "Ayrı bir garabet" ifadesini kullandı. Öğüt şunları yazdı:

‘BU BİZE AYIP OLARAK YETER’
“İstanbul"da 50 bine yakın avukat var. Baro kuralım dedik, aylardır 2000 imza toplanamadı. Bu bize ayıp olarak yeter! Her şeyi Erdoğan'dan beklemek gibi bir hastalık var bizim cenahta. Parti ne yapar, STK'lar ne işe yarar? Soran yok! Cavit Tatlı ismi ise ayrı bir garabet!”

ATATÜRK'E KARŞITLIĞI İLE BİLİNİYOR
Suudi Arabistan doğumlu olan Selman Öğüt, Atatürk ve Atatürkçülere olan karşıtlığı ile biliniyor. Öğüt, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, "Kemalizm bir virüstür, devlet ise vücuttur. Virüs vücuda zarar verebilir, ama virüs virüstür, vücuda hükmedemez. Vücuda kalp ve beyin hükmeder. Erdoğan Kemalistlere devletin vücudundan temizlenen bir virüs türü olduklarını göstermiştir" ifadelerini kullanmıştı. Paylaşım sonrası geniş bir kesimin tepkisini çeken Öğüt’ün amacının toplumu ayrıştırmak olduğunu belirtirken bazı vatandaşlar Öğüt'ün üniversitedeki görevinden uzaklaştırılması gerektiğini ifade etmişti.

Kaynak: Yeniçağ/Gunboyu

Öğüt Şaşkın 'Liste Var İmza Yok'