'Okul İstiyoruz Okul' dediler.. 'Harran Karıştı'

1594 izlenme 15 Eylül 2022
Reklamlar
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın memleketi Şanlıurfa’nın Harran ilçesine bağlı Doruç Mahallesi İlkokulu’nda inceleme yaptı.

ÖĞRENCİLER: OKUL İSTİYORUZ
Harran ilçesine bağlı Doruç Mahallesi'ne giden CHP Milletvekili Tanal, mahalledeki çocukların eğitim gördüğü Doruç İlköğretim Okulu'nda incelemelerde bulundu. Sınıfa dönüştürülen konteynırları dolaşan Tanal, öğrencilerin sağlıksız koşularda eğitim gördüğünü söyledi. Okul bahçesinde Tanal'la bir araya gelen öğrenciler, “Okul istiyoruz” diyerek Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e seslendi.

BAKANLIĞI UYARDI AMA JANDARMA GELDİ
Ders saatinde okulun kapısının kilitli olmasına tepki gösteren Tanal, okulun lavabosunun kirliliğine, etraftaki çöp yığınına, okul binasının eski yapı olduğuna dikkat çekti. Tanal'ın incelemede bulunup eksiklerini dile getirdiği okula bugün jandarma tarafından baskın düzenlendi. Baskın sırasında köylüler ile Jandarma arasında tartışmalar yaşandı. Jandarma bazı kişileri araca bindirerek götürdü. Jandarma, bazı vatandaşların video çekmesine de tepki gösterdi.

TANAL'DAN TEPKİ: ‘JANDARMANININ OKULDA NE İŞİ VAR’
Görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal “Dünkü ziyaretimizden ve bu açıklamamızdan sonra Harran Doruç İlköğretim Okulu, jandarma tarafından basıldı! Velilerin hizmet kusuruna dair görüntü almasını engellemek isteyen İlilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yönetimi, jandarmayı devreye koydu. Askerin ilkokulda ne işi var? Suç işliyorsunuz? Derhal Jandarmayı geri çekin.” Diyerek İçişleri Bakanlığını uyardı.

3 VELİ İFADEYE ÇAĞRILDI

Akşam saatlerinde bir paylaşımda daha bulunan Tanal, 3 öğrenci velisinin ifadeye çağrıldığını duyurdu. Tanal, konuyla ilgili açıklamasında şöyle dedi:

‘BU YANLIŞTAN DÖNÜN’
“Şanlıurfa’ya bağlı Harran Doruç Köyü’ndeki Doruç İlköğretim Okulu meselesinde 3 öğrenci velisi, gecenin bu saatinde jandarma tarafından apar topar ifadeye çağrıldı. Veliler, çocukları için sağlıklı bir okul ortamı oluşturulmasını talep ederek suç mu işledi? Bu saatte ifade kararında amaç korkutmak, sindirmek, gözdağı vermek, nezarette tutmaktır. Derhal bu yanlıştan dönün!”

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bardağı Taştı: 'İSTANBUL'U HIRSIZLAR YÖNETEMEZ' Demiryolları NEREYE GİDİYOR? İddia Ağır 'Teyit Edildi' dedi.. 'Çekti Videoyu' Hava Bozuyor 'Sağanak Kapıda'