Anasayfa
28 Nisan 2022 ( 8163 izlenme )

Özdağ Duramıyor 'Kulvar Değişti'

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhuriyet TV'de, Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Büyüksipahi'nin sorularını yanıtladı. Özdağ Akşener’e çağrıda bulunarak ‘ittifaktan ayrılın, bizi destekleyin’ diyerek Mansur Yavaş adaylığına destek istedi. Özdağ'ın açıklamasından öne çıkan satır başları:

‘CHP YAVAŞ’IN ADAYLIĞINI İSTEMİYOR’
“Mevcut iki ittifak var. Bu iki ittifakın da içinde olmayız. Muhalefete Mansur Yavaş'ı aday gösterin dedik. Çünkü Mansur Yavaş'ın arkasında büyük bir halk desteği var. Biz bunu 7 Nisan'da söyledik ancak bu süreç içinde gördük ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mansur Yavaş'ın aday olmasını istemiyor. Türkiye yeniden Ekmeleddin vakası yaşamaya doğru gidiyor.”

‘YAVAŞ’IN ADAYLIĞINDA ISRAR EDİYORUZ’
“ Zafer Partisi'ne oy verme kararı almış birçok AKP'li Kılıçdaroğlu'na oy vermeyeceğini söylüyor. Mansur Bey'in gerekçesini tartışmıyorum sadece tespit ediyorum. Bağımsız aday olsa bile kazanır. Bu noktada ne yazık ki CHP'den büyük bir direnç geliyor. Biz Zafer Partisi olarak Mansur Bey'in aday olması konusunda ısrar gösteriyoruz.”

‘AKŞENER MİLLET İTTİFAKINDAN AYRILSIN, BİZİ DESTEKLESİN’
“CHP aday göstermezse biz Mansur Bey'e teklif götürürüz. Kemal Bey'e sesleniyorum; siz aday olup lütfen Erdoğan'a can suyu vermeyin. Biz Zafer Partisi olarak Akşener'in Millet İttifak'ından ayrılarak bizimle beraber Mansur Yavaş'ı desteklemesini talep ediyoruz. İYİ Parti'nin de Mansur Bey'i desteklediğini biliyorum"

MANSUR BAŞKAN: 'BU AÇIKLAMALARDAN RAHATSIZIM’

Zafer Parti Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın cumhurbaşkanı adayı olarak ismini vermesinden bu yana gündemden düşmeyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, söz konusu durumun kendisini rahatsız ettiğini söyledi.

‘BİLGİM DIŞINDA YAPILAN AÇIKLAMALAR RAHATSIZ EDİYOR’
Yavaş, konuya ilişkin olarak, “Ben Millet İttifakı'nın belediye başkanıyım. Cumhurbaşkanı adayına altılı masa karar verecek. Bunu herkes biliyor. Hal böyleyken, böyle bir açıklamanın yeri yok, gereği de yok. Benimle görüşülmemiş. Bana sorulmamış. Benim fikrim alınmamış. Ben ‘Adayım’ dememişim. ‘Aday değilim’ diyorum üstelik. Buna rağmen Özdağ'ın kendi amacı doğrultusunda yaptığı bir hareket bu. Açıkçası rahatsız oldum” diyerek isim vermeden Özdağ’ın açıklamalarından rahatsız olduğunu belirtti.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Gün Bir Ayar Bir 'Zam Geldi' Gece Yarısı Harekat 'Öneri Kritik' Oktay 'Delik Büyük' 1 Değil 5 Değil 50 Değil 'Erdoğan Miting Hazır Kıta'