Anasayfa
25 Nisan 2019 ( 5835 izlenme )

Özgür Özel: 'İŞ GÖRÜNDÜĞÜ GİBİ DEĞİL'

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, eski savcı ve hukukçuların da aralarında yer aldığı bir heyet kurduklarını, bu heyetin saldırıyı araştırdığını belirtti, suçluların cezasını çekmesini istedi. Özel ‘jandarma raporunun hilafında Süleyman Soylu'nun 'organizasyon yok' demesini aslında idari bir açıklama değil, siyasi bir suç örtme olduğu açıkça ortadadır” diyerek suçun gizlendiğini ileri sürdü.

CHP'li Özel, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik şehit cenazesindeki saldırıyla ilgili konuştu. Özel, Kılıçdaroğlu'nun Türkiye protokolünün 4'üncü sırasındaki kişi olduğunu belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

‘ORGANİZE VE PLANLI’

"Süleyman Soylu, 'Bir organizasyon yok, köy dışından kimse yok' diyerek soruşturmaya yön verdiğini, soruşturmanın üstünü örttüğünü kendisi açıkça beyan etti. Bunun üzerine Grup Başkanvekilimiz Engin Özkoç başkanlığında, genel başkan yardımcılarımızdan ve milletvekillerimizden bir heyet oluşturuldu. Heyette savcılar var, hukukçular var. Olayı bizzat yaşayan genel başkan yardımcılarımız var. Bu heyet çalışmalarını yaptıkça, Süleyman Soylu'nun söylediklerinin hilafında organize ve planlı bir linç girişiminin olduğu bulgularına ulaştılar.”

‘SİYASİ BİR SUÇ ÖRTME ÇABASI VAR’

“En başta Süleyman Soylu'yu yalanlayan kendisine bağlı olan jandarmanın fezlekesidir. Jandarma olaya dışarıdan da çok sayıda kişinin geldiğini, olayda 39 kişinin aktif provokatör olarak yer aldığını ve olayın organize bir saldırı olduğunu fezlekeye geçirmişken, kendisi adına görev yapan jandarmanın bu raporunun hilafında Süleyman Soylu'nun 'organizasyon yok' demesini aslında idari bir açıklama değil, siyasi bir suç örtme olduğu açıkça ortadadır."

'AÇIK BİR PROVOKASYON'

"Bugüne kadar genel olarak medyada görmediğimiz, bir inşaattan demirlerin alınarak istiflendiğini, aşağıya atıldığını, çatı katında önceden istiflenmiş sopaların belli gruplara dağıtıldığını, planlı programlı olarak kitlenin bir yerden bir yere yönlendirilirken sürekli önde bulunanlara 'Vur, niye vurmuyorsun? Sen de vursana' gibi söylemleri yumruk atan kişinin ifadesine de yansımıştır" dedi.

Olayı açık bir provokasyon olarak niteleyen Özel, saldırıyı gerçekleştiren kişinin şehit yakını olmadığını da vurguladı. Geçmişte Taner Yıldız ve Ahmet Türk'e yönelik saldırılara tepki gösterdiklerini ve suçluların cezasını çekmesi için o dönemlerde de görüş verdiklerini belirten Özel, suçlular kimse cezalandırılmasını istedi.

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yıldırım Uçuş 'Tepki Büyük' Valilik Emrivaki 'Mansur Başkan Hızır' Görüntüler Geldi 'Yetti Artık Gidin' Portakal Çok Kızdı 'Helal Etmiyorum'