Özkan 'Biz Keşfettik'

8910 izlenme 15 Ekim 2021
Reklamlar
AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM Genel Kurulu'nda, "Milyonlarca yılda oluşmuş doğalgazın yine bu dönem içerisinde keşfedilerek milletimizin hizmetine" sunulduğunu söyledi.

DOĞALGAZI AKP KEŞFETMİŞ
AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, Başkanlık Sistemi sayesinde hızlı karar alıp uygulayabildiklerini öne sürdü. Özkan, tezi için bir dizi örnek sıralarken, "Milyonlarca yılda oluşmuş doğalgazın yine bu dönem içerisinde keşfedilerek milletimizin hizmetine" sunulduğunu dile getirdi.

‘AÇIKLAYIN DÜNYA MERAKTA’
Bunun üzerine söz alan CHP grup başkanvekili Engin Özkoç, Özkan'ın konuşması için, "TBMM Genel Kurulu'nda iktidar, ‘Doğalgazı biz keşfettik’ dedi. Nasıl doğalgazı keşfettiler, bilim dünyası bunu merak edebilir. Açıklarlarsa çok seviniriz" dedi.

AKP ‘SEHVEN OLDU’
Konuşmasında sehven bir hata yaptığını ve sadece bu hataya dikkat edildiğini belirten AKP’li Özkan, "Biraz önce verdiğiniz söz çerçevesinde hem küresel, hem de ulusal hedeflerimiz ve başarılarımızı paylaştım. Sayın Grup Başkanvekili, tüm anlattıklarımın içerisinde sadece bir tane sehven, hataen söylenmiş kelimeden bahsetti. Evet, tek hatam; oradaki ‘bulduğumuz doğal gaz’ yerine ‘keşfettiğimiz doğal gaz’ kelimesidir. Bu hatanın da düzeltilmesini ifade ediyor, Genel Kurul’a teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: Cumhuriyet

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Genelkurmay 'Erdoğan-ABD' 'Yasak' dediler... 'Kaşla Göz Arasında Götürdüler' Gerçek görüntüler... 'HABUR'DA NE OLDU' Kırşehir Habertürk: 'ŞEHİTLERİMİZİN KATİLİNİ TRT'YE ÇIKARDILAR'