Özkan İtiraf 'AKP Karıştı'

13966 izlenme 15 Mayıs 2022
Reklamlar
Armağan Çağlayan’ın YouTube'da yayımlanan programına konuk olan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ın, AKP’nin “FETÖ finansörü” olmakla suçladığı Birleşik Arap Emirlikleri ile yeniden geliştirilmeye çalışılan ilişkilere dair yorumları parti içinde krize neden oldu.

‘ÖZKAN KONUŞTU AKP KARŞI ÇIKTI’
‘Cahit Özkan yaptığı açıklamada ‘BAE’nin 15 Temmuz’un Fetö’nün finansörü’ olduğunu söylemişti. Ancak AKP Sözcüsü Ömer Çelik, bugün yaptığı açıklama "Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri ilişkilerine dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır" diyerek karşı çıktı.

SAYMAZ: İSTİFA ETMESİNİ İSTEDİLER
AKP içinde Özkan’ın sözlerinin etkisi sürerken, gazeteci İsmail Saymaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, yeni gelişmeyi duyurdu. Saymaz, şu ifadeleri kullandı:
“Öğrendiğim kadarıyla AK Parti’de, Grup Başkanvekili Cahit Özkan’dan istifa etmesi istendi. Ancak Özkan, direniyor.”

CAHİT ÖZKAN NE DEMİŞTİ
Cahit Özkan yaptığı açıklamada "15 Temmuz’un mademki finansörü, mademki Türkiye’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Esas sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O zaman siz niye Birleşik Arap Emirlikleri ile beraber ilişki kurmamızı istediniz?" şeklinde konuştu.

ÖZKAN: ‘BAE ŞİMDİ TESLİM OLDU, TÜRKİYE OLMADAN YAPAMIYOR’
Konuşmalarına Birleşik Arap Emirliklerinin Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkmasıyla, "Birleşik Arap Emirlikleri ben böyle okuyorum çünkü teslim oldu. İşte güvenli enerji arzının Türkiye olmadan olamayacağını uluslararası toplum kabul etti.” dedi.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Soylu Kuzen 'Durum Ağır' 'TARİHTE İHSAN NURİ VAKASI' N'oluyor '18 Soru Birebir' Rus Senatörden Uyarı: 'KARŞI KARŞIYA GELMEYİN'