Öztrak 'Savcılar Göreve'

7890 izlenme 12 Haziran 2020
Reklamlar
CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, basın açıklaması düzenledi. Öztrak, "Eğer AK Parti ile FETÖ geçmişte bürokraside kol kola girdiyse şayet bunu da farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı" diyen AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı hakkında savcılara çağrıda bulundu.

‘SAVCILAR HAREKETE GEÇİN’
Öztrak, "İlker Başbuğ'u Saray'ın talimatıyla ifade vermeye çağıran savcılar FETÖ'nün siyasi ayağını itiraf eden AKP yöneticisini ne zaman ifade vermeye çağıracaklar bekliyoruz" ifadelerini kullandı. Öztrak'ın konuyla ilgili açıklaması şöyle;

‘SİYASİ AYAĞIN İTİRAFI BU’
“Çarşamba akşamı bir yandaş kanalda AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı geçmişte FETÖ ile AKP'nin bürokraside kol kola girdiğini söyledi. Bırakın darbenin siyasi ayağını darbeyi tezgahlayan aklı ifşa etti. Bu açık itiraftı. 248 şehidin 2 bin 196 gazinin kanının kimlerin eline bulaştığını açık seçik gösterdi. İlker Başbuğ'u Saray'ın talimatıyla ifade vermeye çağıran savcılar FETÖ'nün siyasi ayağını itiraf eden AKP yöneticisini ne zaman ifade vermeye çağıracaklar bekliyoruz.”

AKP’Lİ AYVALI: ‘FETÖ’YLE İŞBİRLİĞİ YAPTIK’
CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın ‘Tarafsız Bölge’ programına konuk olan AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı “Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur” ifadelerini kullanmıştı.

AKP DAHA ÖNCE DE İTİRAF ETMİŞTİ
2014 yılında da AKP'li Abdurrahman Kurt, Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge’de çarpıcı bir itirafta bulunmuştu. AKP’nin eski milletvekili Kurt, “TSK’ya karşı ABD ve cemaatle işbirliği yapıldığını” açıkça söylemişti.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Enginyurt: 'Bana Komplo Kurdular' Cep Telefonlar için CİDDİ UYARI!.. AKP İstifa 'Peş Peşe' N'Oluyor 'Olaylar Peş Peşe'