Anasayfa
26 Ağustos 2019 ( 438 izlenme )

Paraları Topladılar...OKULU KAPATTILAR!..

İstanbul'da Kağıthane, Kurtköy ve Halkalı'da kampüsleri bulunan Devr-i Alem Eğitim Kolejleri'nin Halkalı ve Kurtköy şubeleri kapandı, yüzlerce öğrenci ve veli mağdur oldu.

‘PARALARI TOPLADILAR, OKULU KAPATTILAR’

Devr-i Alem Eğitim Kolejleri Genel Müdürü Fatih Yılmaz, her iki şubenin de bina sahipleriyle yaşanan anlaşmazlıktan dolayı kapandığını söyledi. Okulların açılmasına az bir süre kala çocukları okulsuz kalan Kurtköy’deki okulun velileri, ödedikleri okul paralarından da olduklarını belirtti. Velilerden Ercan Kurtuluş, yaşananları şöyle anlattı:

‘BAKANLIK RUHSATI İPTAL ETMİŞ’


“Geçen yıl kızımı ana sınıfına kaydettirmiştik. Memnun kalınca birinci sınıf için 16 bin lira vererek kaydını yaptırdık. Okulun kapanacağı yönünde söylentiler çıktı. Birkaç defa sorduk. Bize problem olmadığını söylediler. Kurban Bayramı’ndan önce bize Milli Eğitim Bakanlığı’nın ruhsat iptal yazısı ulaştı. Bakanlıktan müfettişler gelmiş ve 3 defa usulsüz para alındığı tespit edilmiş. Velilerle beraber konuştuğumuzda da 3 farklı hesaba para aktarılmış, elden verdiğimiz paraların nereye gittiğini de bilmiyoruz.

‘DOLANDIRILDIK’

“ Okulun uçan kuşa borcu var. Doğalgaz, kira, elektrik bir sürü borcu var, öğretmenlerin maaşı ödenmemiş. Durum bu. Okulda kasada para yok, bize ödeme yapamayacaklarını söylüyorlar. Sesimizi duyurmak istiyoruz. Mağdur olan 260 öğrenci var burada, veliler var, insanlar bu parayı kolay kazanmıyorlar. Şu an dolandırılmış hissediyoruz kendimizi.”

Kaynak:Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ona RET... buna da RET... MECLİS KİLİT!.. Davutoğlu 'Arkasında Kim Olduğunu Biliyoruz' İYİ Parti Taşı Koydu 'Erdoğan Nerde' Dilipak'tan Ağır Taş: 'KILIK DEĞİŞTİRDİ ARAMIZDA DOLAŞIYOR'