Anasayfa
23 Aralık 2018 ( 184 izlenme )

PAYİTAHT dizine dört dörtlük vuruş!.. 'BU NASIL DİZİ'

Tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, TRT'de yayınlanan Payitaht: Abdülhamid dizisini eleştirdi. Ortaylı, "Böyle bir Abdülhamid yok, böyle bir devir de yok" ifadelerini kullandı.

CNN Türk ekranlarında yayınlanan, Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında 'Payitaht: Abdülhamid' dizisi ve padişah Abdülhamid hakkında değerlendirmelerde bulunan Ortaylı, Sultan Abdülhamid dönemindeki tarım politikasının ülkeye yeterli olduğu vurgulayarak şöyle dedi:

‘ON SENE ÖNCE SATTIKLARIMIZI ŞİMDİ DIŞARIDAN ALIYORUZ’

"Onun yaptığı reformlarla, gelişen dışarıya açılan ordusunu besleyen bir tahıl üretimi maalesef aradan yüzyıl geçmeden bizim çok demokratik hükümetlerimiz tarafından yerle yeksan edilmiştir. 10 sene evvel sattığı mahsulatı şimdi alıyor başka yerlerden bu şaşılacak bir şey." sözleriyle ifade etti. "Son derece suskun, tedbirli konuşan, hiç renk vermeyen belki ses tonuyla bile öyle olan bir padişahtı" dediği Abdülhamid'i en iyi canlandıran kişinin Nahit Sırrı Örük olduğunu da sözlerine ekledi.

‘BU NASIL DİZİ, BÖYLE BİR ABDULHAMİD YOK BÖYLE BİR DEVİR DE YOK’

Bugünlerde yayınlanan Abdülhamid dizisi için "Dizi için konuşmayalım gücenirler, böyle bir Abdülhamid yok, böyle bir devir de yok" diyen Ortaylı, daha önce de çok konuşulan, sultanın konsolosa tokat attığı sahneyi "Osmanlı padişahı konsolos falan dövmez, sadece bir şeyhülislamımız bir konsolosu dövdürttü eline sağlık" sözleriyle eleştirdi.

Kaynak: Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yayın Yasağı Kalktı: İLK SONUÇLAR!.. Oğlu Yaşamını Yitirdi: 'Anneye Soruşturma' 'Nerde o eski Ramazanlar' dedi... TÜRKİYE KİLİT!.. BİR SEÇİM DAHA İPTAL EDİLDİ!..