Pazar Alanından Muhteşem Mesaj!..

199 izlenme 16 Mayıs 2019
Reklamlar
Bandırma Vapuru'nun Samsun'a yola çıkışının 100’ncü yılı anısına, "Uğurlar Olsun Bandırma-100 Yılın Hikayesi" adlı altında düzenlenen iftar etkinliğinde bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB'nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu gecenin sonunda sahneye çıkarak çocuk korosu ile birlikte "Her şey güzel olacak" ve "Güzel günler göreceğiz çocuklar" şarkılarını söyledi. Binlerce İstanbullu da onlara eşlik etti.

Ekrem İmamoğlu, iftarını CHP İstanbul İl Başkanlığı'nın Bakırköy'deki Pazar Alanı'nda binlerce İstanbullu ile birlikte açtı. Vatandaşlar, alana gelen İmamoğlu'na, ‘‘Ekrem Başkan'' sloganı eşliğinde sevgi gösterilerinde bulundu. Vatandaşlarla ‘‘selfie'' yapan İmamoğlu, ulaşabildiği her yurttaşla anı fotoğrafları çektirdi. İmamoğlu şöyle konuştu;

‘GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ''

“16 Mayıs'ta Bandırma Vapuru'nun İstanbul'dan Samsun'a gidişinde buluştuk. Sunay Akın'a teşekkür ediyoruz, bizi bilgiye doyurdu. 16 Mayıs'ta Samsun'a giden gemide özgürlük ateşi vardı. Biz de aynı inançta yol yürüyoruz. O günün koşullarında çok kötü durumda olan Anadolu'yu ayağa kaldıran Atatürk ve 19 Mayıs'ın 100. yılında biz de İstanbul'u ayağa kaldıracağız. 16 milyon İstanbulluyu kucaklayarak, Türkiye'nin demokrasi mücadelesini vereceğiz. Yaşasın Cumhuriyet yaşasın demokrasi diyoruz. Her şey çok güzel olacak” şeklinde konuştu.

Daha sonra çocuk korosuna katılan üçlü, onlarla beraber ‘‘Güzel günler göreceğiz'' ve ‘'Her şey güzel olacak'' şarkılarını söyledi.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elazığ: 'Kimlikler Açıklanıyor' Efeler: 'Siz Para Kazanacaksınız diye Biz Ölmek Zorunda mıyız' 9 Saat Önce: 'Deprem olacak dedi, Oldu' 'Tutabilene Aşkolsun'