Anasayfa
28 Haziran 2019 ( 4753 izlenme )

Perde Açılıyor: 'TALİMATLA GİTMİŞLER'

Tekrarlanan 23 Haziran seçimleri öncesi belediye binası önünde Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan İBB personeli konuştu. Açıklama yapan personel "Talimatla oradaydık" dedi.

23 Haziran seçimlerinden önce belediye binası önünde toplanarak Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan personel ilk kez konuştu. Posta yazarı Tolga Işık, personelin aldıkları talimat doğrultusunda bildiriyi okuduklarını aktardı. Işık, personelin "Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Talimatla oradaydık" açıklamasında bulunduğunu bildirdi. Işık'ın, "İBB'de genel af yok!" başlıklı yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

‘TOPLANMALARI İÇİN TALİMAT VERİLMİŞ’

"İBB önünde bildiri okuyan çalışanlardan iki gündür mesajlar yağıyor. Diyorlar ki “Bize ne için orada olacağımız söylenmedi. Şu saatte burada olacaksınız olmazsanız işinizden olursunuz diye talimat geldi. Mecburen gittik.” Doğru mu değil mi, işler terse dönünce mi böyle söylüyorlar bilemem. Ama kendilerinden gelen bilgi aynen bu. Muhtemelen bu eylemleriyle ilgili İBB’de bir disiplin süreci başlatılacaktır. Sürecin sonunda çalışanlar tehditle oraya getirildiyse tehdit edenlere, gönüllü geldilerse bizzat kendilerine ceza verilebilir."

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YSK İyi Vuruldu: 'BUNLARIN DÖRTTE BİRİ SAHTE' Muğla'da DEPREM!.. 'Sesler Yükseliyor' 'Genelkurmay belgelerinde ABD-ÖZAL'