Perinçek'e Çok Sert Tepki: 'Açıkla'

6703 izlenme 31 Aralık 2019
Reklamlar
Çin'in Doğu Türkistan'da Uygur Türklerine karşı uyguladığı baskı ve zulüm politikası Türk ve dünya kamuoyunda tepkilere neden olurken Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten konuyla ilgili skandal bir açıklama geldi.

PERİNÇEK: ‘ÇİN ZULMÜ YALAN’

Çin yönetiminin toplama kamplarını savunan Perinçek kamplarla ilgili; "Yalan bunlar yalan. Baştan aşağı yalan. Nasıl Türkiye PKK'yı kesiyor diye propagandalar var bu da onun gibi. Aynı bizim köy enstitüleri gibi meslek öğreten, Çince öğreten, eğitim yapan kamplar" diye konuştu.

PERİNÇEK'E SERT TEPKİ: 'AÇIKLA'

Aygül Ablet'in Türkiye'de yaşayan abisi Tursunjan Ablet, Perinçek'in açıklamalarına Twitter'dan tepki göstererek kardeşinin eğitim durumunu hatırlattı. Abi Ablet, kardeşinin yüksek lisans eğitimi görmekte olduğunu ve ileri seviyede Çince ve İngilizcesinin olduğunu ifade ederek "Böyle bir üst düzey eğitim görmekte olan masum kızın hangi eğitim kampına ihtiyacı varmış?Doğu Perinçek? açıkla!" ifadelerini kullandı.

‘UYGUR TÜRKLERİNE TOPLAMA KAMPI
Öte yandan Doğu Türkistan'ın Urumçi kentindeki deki Şincan Üniversitesi tıp fakültesinde çocuk gelişimi üzerine yüksek lisans yapan 27 yaşındaki Aygül Ablet'in de toplama kampına alındığı ortaya çıktı.

Kaynak: Günboyu

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Oruç Reis Döndü 'Mesaj Geldi' Akşener 'Durum Ciddi' Hocaların Hocası Uyarı 'Çöküntü Ağır' AFAD 'Son Dakika Uyarı'