Anasayfa
11 Ekim 2019 ( 148 izlenme )

Peş Peşe Açıklama:'BERBAT FİKİR'

Reuters'ın aktardığına göre ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Türk mevkidaşı Hulusi Akar'a Suriye'nin kuzeyine yapılan harekâtın IŞİD'le mücadelede kaydedilen ilerlemeyi tehlikeye attığını söyledi.

‘BERBAT FİKİR’

Öte yanda Gazetecilere Barış Pınarı Harekatı'nı değerlendiren ABD'li yetkilier,"Bunu yapması, Türkiye için bir hata oldu" diyerek ekledi: "Türkler bize nerede operasyon düzenlemek istedikleri ve askeri hedeflerinin ne olduğuyla ilgili genel bilgileri verdi. Bizce hepsi berbat fikirler."

Bölgeden harekatın on binlerce sivilin yollara düşmesine neden olduğu haberleri gelirken, dün gece Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nde bu konuda düzenlenen toplantı vesilesiyle ABD Dışişleri yetkilileri gazetecilere konuştu.

‘SONUÇLARI AĞIR OLUR’

ABD'li diplomatların, harekatı, 'bölgede ve ötesinde güvenlik durumu üzerine önemli sonuçları olabilecek çok büyük hata' diye nitelemesi dikkat çekti. Ankara'nın BM'ye gönderdiği mektupta harekatın 'orantılı, ölçülü ve sorumlu' olacağı güvencesi vermesini değerlendiren üst düzey ABD'li yetkililer, bu sözler tutulsa bile harekatın sonuçlarının vahim olacağı uyarısını yaptı.

‘BERBAT FİKİR’

ABD Dışişleri'nden üst düzey bir yetkili, gazetecilere, "Bunu yapması, Türkiye için bir hata oldu" diyerek ekledi:"Türkler bize nerede operasyon düzenlemek istedikleri ve askeri hedeflerinin ne olduğuyla ilgili genel bilgileri verdi. Bizce hepsi berbat fikirler."

Kaynak:Sputnik News

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Reuters yazdı: 'AÇIK ARA FARK ÇIKABİLİR' 'Tutabilene Aşkolsun' Erdal Sarızeybek Kimdir? GÜL'ün akrabasından KONKORDATO!..

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Erdoğan Çark Etti: 'HESAP SEÇİMDEN SONRA'