Anasayfa
23 Şubat 2021 ( 895 izlenme )

Peş Peşe Açıklama 'Fırıl Fırıl'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP ve HDP için kullandığı "Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz" ifadesiyle ilgili olarak açıklama yayımladı.

‘BEN ÖYLE DEMEK İSTEMEDİM’
Sözlerinin bağlamından koparıldığını belirten Özhaseki, “Benim seçmeni lanetlemem gibi bir şey asla söz konusu olamaz. Milli İrade‘ye yürekten bağlı biri olarak; seçmen kardeşlerimin her bir oyunun kutsal olduğuna inanıyorum” dedi. Özhaseki’nin açıklaması şu şekilde:

‘LANET OLSUN OY KAYGISINA DEMEK İSTEDİM’
* Konuşmamda; PKK’yı kınamayan, PKK’ya tek söz etmeyen, ‘3-5 tane oy alacağım’ diye HDP’ye yağ çekip, yaltakçılık yapan ve olmadık kalıplara giren CHP’nin tutumunu lanetledim. ’13 şehidimizin katilleri PKKdır’ diyemeyen siyasi tutumu sertçe kınadım. ‘Birkaç puan oyumu artıracağım’ diye teröre ve terör destekçisi HDP’ye karşı vatansever tutum geliştirmeyen siyasi tavrın oy alma kaygısını eleştirdim. Bundan dolayı da ‘Lanet olsun onların oy kaygısına’ demek istedim.”

‘SEÇMENİN OYU KUTSALDIR’

* Bu maksatla konuşmuş olsam da yine tepkim biraz aşırı bulunmuş olabilir. Ancak bu tepkim asla seçmene değil, oy alma hesabıyla teröre göz kırpan ayak oyunlarına karşıdır. Sözlerimin maksadından çıkartılmak istendiğini ve bundan siyasi menfaat gözetildiğinin farkındayım. Benim seçmeni lanetlemem gibi bir şey asla söz konusu olamaz. Milli iradeye yürekten bağlı biri olarak; seçmen kardeşlerimin her bir oyunun kutsal olduğuna inanıyorum.”

ÖZHASEKİ ‘LANET OLSUN OYLARINA’ DEMİŞTİ
AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP ve HDP'ye yönelik "Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin. Bunları her fırsatta söylemeliyiz" ifadelerini kullanmıştı.

SONRA ‘AŞIRIYA GİTMİŞİM’ DEMİŞTİ
CHP ve HDP ile ilgili konuşurken "Lanet olsun oylarına. Onların oylarının Allah belasını versin" ifadelerini kullanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki geri adım atmış, kullandığı ifadelerde aşırıya gitmiş olabileceğini belirten Özhaseki, "Evet, aşırıya gitmiş olabilir. 'Vatandaşa lanet olsun' olmaz, kabul edilemez" demişti.

Kaynak: Ajanslar

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'MÜTERCİMLERİN SÖYLEDİKLERİ MEĞER DOĞRU DEĞİLMİŞ' Nasıl Başladı 'Ağa Şeyh Devlet' Bakanlıktan ŞAKA GİBİ AÇIKLAMA!.. İlginç mesaj!.. 'DERİN İLİŞKİLERİMİZ VAR'