Pırıl Pırıl Kutlama: 'BU COŞKU BÜYÜK SEVİNÇ'

3587 izlenme 23 Haziran 2019
Reklamlar
Tekrarlanan İBB Başkanlık Seçimi'ni tarihi bir farkla kazanan CHP'li Ekrem İmamoğlu, Seyrantepe'deki CHP Seçim Koordinasyon Merkezi'nde yaptığı ilk açıklamanın ardından Beylikdüzü'ne geçti. İmamoğlu burada toplanan mahşeri kalabalığa hitap etti. Demokrasinin kazandığını ifade eden İmamoğlu, "Artık partizanlık bitti. Artık ahlak var. Artık hak, hukuk, adalet var" dedi.

805.738 FARKLA BAŞKAN SEÇİLDİ


İstanbul’da tekrarlanan seçimi AKP’li Binali Yıldırım’a 805 bin 738 oy fark atarak yeniden kazanan CHP’li Ekrem İmamoğlu, Beylükdüzü’nde mahşeri bir kalabalık karşıladı.

‘BİZ BARIŞMAYA BULUŞMAYA UZLAŞMAYA GELDİK’

Burada halka hitap eden İmamoğlu, “Sizlerden bir şey istiyorum. Yanınızdakilerin ellerini tutarak yukarı kaldırın. Barışmaya, buluşmaya, uzlaşmaya geldik. sevgi kazanacak demiştim, ne mutlu bana ki sevgi kazandı. Ben yurdum insanını çok seviyorum. Etnik köken yok, insan var. Biz insana, inanca saygıyla, bu şehrin çocukları için. Biz bu şehrin enerjisi, gençleri için, kadınları, kısacası herkes için geldik”

“GELECEĞİ İNŞA EDECEĞİZ”


“Yıkın bütün ön yargıları, Hiç kimsenin giyimi, kuşamı bizi ilgilendirmiyor. Herkesi kucaklamaya geldik. Biz bu şehirde inançlara saygı için geldik. Biz bu şehirde demokrasi inşa edeceğiz. Biz bu şehirde adalete inşa edeceğiz. Biz bu şehirde size söz veriyorum. Geleceği inşa edeceğiz. Biz bu şehirde maneviyatını bilen. Milli değerlerine her daim sahip çıkan. Vatanın bölünmez bütünlüğüne sahip çıkan her yerde bölünmez Türkiye diyen, fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştireceğiz. Size söz veriyorum ne sizi aldatacağız ne de aldanacağız”

“ATATÜRK CUMHURİYETİ’NİN PROJESİYİM”

“. Ben Türkiye Cumhuriyeti’nin, Atatürk Cumhuriyeti’nin projesiyim. Siyaseti ahlakla buluşturacağız. Hepinize söz veriyorum çocukların gençlerin Ekrem abisi olmaya geliyorum. Bu şehirde biliyorum bugün demokrasiyi tamir ettiniz. Yaşa İstanbul. 6 Mayıs’a, o bir avuç insana en güzel cevabı verdiniz helal olsun size. Artık güleceğiz ya artık gülelim. Bu akşam harika bir akşam. Bu akşam muazzam bir akşam. Kıymetli hemşehrilerim size layık olmak için çok çalışacağız” dedi.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

'Piyasada Durum' Genelkurmay Başkanlığından TARİHE NOT!.. Resim Paylaşıldı 'Sosyal Medyada Hareketlilik' Laf Boyundan Büyük 'Yavaş Gidecek'