İbrahim Haskoloğlu’nun gözaltına alındığı duyuran Gazeteci Fatih Portakal, paylaşımının ardından gizemli bir numaradan kendisinin de tüm kimlik bilgilerinin gönderildiğini söyledi.

PORTAKAL ‘HASKOLOĞLU TUTUKLANDI’ DEDİM KİMLİĞİM İFŞA EDİLDİ
Fatih Portakal, hackerların vatandaşların kimlik bilgilerini ele geçirdiğini duyuran İbrahim Haskoloğlu’nun gece saatlerinde gözaltına alındığını duyurmuştu. Haskoloğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MİT Başkanı Hakan Fidan’ın da kimlik bilgilerini paylaştığı gerekçesiyle gözaltına alındığı ve işlemlerin ardından dün akşam saatlerinde tutuklandığı açıklanmıştı.

PORTAKAL: KİMLİK BİLGİLERİM GÖNDERİLDİ, BU NASIL ELE GEÇTİ
Fatih Portakal bugün sosyal medya platformu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Haskoloğlu’nun kimlik bilgilerinin yaymasının yanlış olduğunu ama tutuklamanın da yanlış olduğunu söyledi. Fatih Portakal, ‘Haskoğlu gözaltına alındı’ paylaşımının ardından saat 12.50’de 0534 nolu cepten kendisinin tüm kimlik bilgilerinin gönderildiği belirtti. Bakanlığa seslenen Fatih Portakal, “Savcılığa başvuru yapıldı. Cevap istiyorum. Bu bilgilerim nasıl ele geçirildi?” diye sordu. Paylaşım şöyle;

‘KİŞİSEL VERİLER HACKLENMİŞ OLABİLİR’
“Kimlik bilgilerini yayınlamaktan İbrahim Koloğlu tutuklandı. Yayması yanlıştı. Tutuklamanın da yanlış olduğunu düşünüyorum. Ancak bu hackleme iddiasının doğru olabileceğini gösteriyor.”

‘KİŞİLER VERİLERİM NASIL ELE GEÇİRİLDİ’

“En önemlisi ‘Gözaltına alındı’ paylaşımını yaptıktan sonra 12:50’de 0534 nolu cepten tüm kimlik bilgilerim gönderildi; fotoma kadar her şey. Kişisel verilerim nasıl bilinebilirdi? Savcılığa başvuru yapıldı. Cevap istiyorum. Bu bilgilerim nasıl ele geçirildi?”

‘ORATAD CİDDİ BİR DURUM VAR’
“İlgili kurumlar ulaşmak isterse ben buradayım yardımcı olurum. @haskologlu’nun iddialarının gerçeği yansıtıp yansıtmadığını öğrenmiş oluruz. Kamuoyu da bilgilenmiş olur. Bir yurttaş olarak aranmayı bekliyorum. Çünkü ortada çok ciddi bir durum var.”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Portakal Açıkladı 'Ortada Ciddi Bir Durum Var'