FOX TV sunucusu Fatih Portakal, Adalet Bakanı Gül’ün teröristbaşı Öcalan’ın avukatları ile görüşmesine yönelik yasağın kaldırılmasına tepki gösterdi. FOX TV sunucusu Fatih Portakal, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün PKK elebaşı Öcalan’ın avukatları ile görüşmesi yönündeki yasağın kaldırılmasını açıklaması sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Portakal, YSK’nın İstanbul seçimlerinin iptali yönünde verdiği karar sonrası AKP ve Bahçeli’den gelen açıklamalara tepki gösterdi. FOX TV sunucusu Fatih Portakal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

‘AKP ÇİFT TARAFLI OYNUYOR’
"AKP, HDP ve MHP seçmeni arasında çift taraflı oynuyor. Denge siyaseti uyguluyor. Adalet Bakanlığı terörist Öcalan için yapılmayanı yapıp 23 Haziran arifesinde “görüşme yasakları kaldırıldı” dedi. Aslında olması gerekendi. AKP’li bir başka vekilse “temas ve arayışlar var,”diyor."

‘MHP SEÇMENİ NE DER BU İŞE’

"Ve sorular:23 Haziran’a kadar AKP ve MHP’den beka söylemi duymayacak mıyız?2-Bahçeli’nin MHP’si AKP’ye İmralı konusunda ne kadar kredi vermiştir?3-MHP’li seçmenin oy tavrı ne olur? 4- Kürt seçmen bunu samimi mi bulur yoksa seçim öncesi oy kurnazlığı mı diye düşünür?" diyerek seçim arifesinde İmralı yasağının kaldırılmasına dikkat çekti.

Kaynak: Yeniçağ


Portakal duyurdu: 'AKP'den İkili Oyun'