Portakal Çileden Çıktı: 'BİZ KOYUN MUYUZ'

3054 izlenme 13 Mayıs 2019
Reklamlar
Fox Ana Haber Sunucusu Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ekrem İmamoğlu'na destek veren sanatçıları eleştirmesine tepki gösterdi. Portakal, "Siz ülkenin sorunlarını çözmek için geldiniz. Siz sizi destekleyenlerin de, desteklemeyenlerin de sorunlarını çözeceksiniz. Çünkü siz Türkiye'nin hükümetisiniz. Yani sorunu çözdünüz diye insanlar size biat etmek zorundalar mı” diye konuştu.

Fox TV Ana haber Fatih Portakal, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerine canlı yayında tepki gösterdi. Portakal şöyle konuştu;

‘KOYUN MUYUZ BİZ’

“Siz ülkenin sorunlarını çözmek için geldiniz. Siz sizi destekleyenlerin de, desteklemeyenlerin de sorunlarını çözeceksiniz. Çünkü siz Türkiye’nin hükümetisiniz. Yani sorunu çözdünüz diye insanlar size biat etmek zorundalar mı? Sizin düşündüğünüz istikamette mi düşünmek zorunda. Böyle bir şey olabilir mi? Biz koyun muyuz ya… “

‘BİZ AKLI BAŞINDA YURTTAŞIZ’

“Biz insanız, iz yurttaşız. Biz iyiyi kötüden, kötüyü iyiden ayırabilecek, o yorumu yapabilecek zekaya ve kültüre sahip insanlarız. Herkesin kendi bakış açısı var. Siz sadece ve sadece kendinize biat isteyen insanlar arıyorsunuz. Hayır. O yüzden siz anayasaya göre hareket etmek zorundasınız. Biz biat etmeyiz biz yurttaşız” diye konuştu.

NELER YAŞANIYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İBB seçimlerinin YSK kararıyla iptal edilerek yenilenmesi kararının verilmesinin ardından birçok ünlü sayıda sanatçı Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey çok güzel olacak” sloganına destek vermişlerdi.

ERDOĞAN: ‘HEM BİZE TEŞEKKÜR ET HEM DE GİT ONLARI ALKIŞLA OLMAZ’

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuyla ilgili, “Sana Sinema dünyası ile ilgili olarak bize kadar, kimse bir yasal düzenleme yapmadığı halde, bu yasal düzenlemeyi yapıp, ondan sonra bir taraftan bize teşekküre geleceksin, arkadan da bunlarla beraber şakşakçılık yapacaksınız. Bunu ne ile ifade edeceğiz, ne ile izah edeceğiz? Sanatçı, sanatıyla konuşur, bu tür insanlara dalkavukluk yapmaz.”

‘BUNLAR ŞİRAZEDEN ÇIKTI’

“Sanatıyla konuşan sanatçıları da biz baş göz ederiz, onlar için de elimizden gelen ne varsa onu yaparız. İşte görüyorsunuz, bunlar o kadar şirazeden çıktı ki şimdi statların tribünlerine pankartlar asıyorlar. FETÖ’nün uşağı durumunda olan kişilerin sloganlarını tribünlere pankart olarak asıyorlar. Bunlara asla geçit vermeyeceğiz. Bunlar yanlış yolda ama bunu biz düzelteceğiz” diye ifadelerde bulunmuştu.

Kaynak: Sözcü

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Portakal: 'HAK ETTİKLERİ SONUCA ARTIK KATLANIRLAR' Nokta çıkış'.. 'YAPILAN ERDOĞAN'A DA DARBE' Erdoğan'a Ağır Tepki: 'HDP'den İSTANBUL AÇIKLAMASI' OPERASYONLAR PEŞ PEŞE GELDİ!