Portakal Çok Kızdı 'Helal Etmiyorum'

9232 izlenme 01 Kasım 2022
Reklamlar
Fatih Portakal, AKP’nin daveti üzerine katıldığı toplantının ardından hakkında yapılan eleştiriler için çok sert ifadeler kullandı. ‘Ben o döneklerden değilim onu söyleyeyim’ diyen Portakal, Erdoğan'a hakkını helal etmediğini söyledi.

‘BEN O DÖNEKLERDEN DEĞİLİM’
28 Ekim’de Ankara Arena’da düzenlenen AKP’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ başlıklı toplantısına katılan ünlü gazeteci Fatih Portakal kendisine yönelik yapılan eleştirilere yanıt verdi. Portakal hakkında konuşulanlar için ‘ben o döneklerden değilim onu söyleyeyim’ ifadelerini kullanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisi için kullandığı sözleri unutmadığını söyledi.

‘ERDOĞAN’A HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUM’
Portakal, açıklamasında “Merak etmeyin unutmadım benim hakkımda yaşananları, evimin üstünde uçan dronları… Geçmişte bana Erdoğan’ın Konya meydanından söylediği sözü ben unutmadım. Her zaman aklımda, benim için geçmişte kaldı ama hakkımı helal etmiyorum kendisine. Bir gün karşılaşırsak eğer hatırlatacağım kendisine ve diyeceğim ki; hakkımı helal etmiyorum” dedi.

‘BANA NE AKP’DEN, BANA NE ERDOĞAN’DAN…’
“Bunu şöyle yorumlamayın ‘uçağa binersin şimdi’ arkadaş buna ihtiyacımız mı var? Ben yapsam yıllar önce de yapardım. Bakın ben vicdanlı bir insanım, ben o döneklerden değilim onu söyleyeyim. Ben sadece aklıyla ve vicdanıyla iş yapmaya çalışan bir insanım ama AKP’nin politikaları zihnime uymadığı için eleştiriyorum. Bana ne AKP’den, bana ne Erdoğan’dan yani yoksa… Babamın oğlu değil. Zihniyeti beni rahatsız ettiği için onları devamlı eleştiriyorum. Kadın bakış açısı, dine bakış açısı, etnik kökene bakış açısı, insanlara bakış açısı, farklı düşüncelere bakış açısı, çalışma hayatına, eğitime bakış açısı, sanayiye, çevreye bakış açısı… Daha ne sayayım size ama değişmediği için ben bunları eleştiriyorum.”

‘HAKKIMI HELAL ETMİYORUM’
"Merak etmeyin unutmadım benim hakkımda yaşananları, evimin üstünde uçan dronları… Geçmişte bana Erdoğan’ın Konya meydanından söylediği sözü ben unutmadım. Her zaman aklımda, benim için geçmişte kaldı ama hakkımı helal etmiyorum kendisine. Bir gün karşılaşırsak eğer hatırlatacağım kendisine ve diyeceğim ki; hakkımı helal etmiyorum."

‘AMACIM DOĞRU BİLGİ VERMEK'
"Ancak bir de yaptığınız meslek var ve o mesleği hakkıyla yerine getirmek zorundasınız. Bakın seçimlere 7 ay var ben tekrar hızlı bir şekilde youtube yayınlarına başladım. Neden biliyor musunuz? Uyandırma servisi olayım diye. Yani kafasında soru işaretleri olan insanlar varsa veya aklımızla dalga geçenlere karşı, hayır! Ben de değişen hiçbir şey yok. O yüzden diyorum ki ben dönmem. Ben doğruya doğru, eğriye eğri demesini bilen bir insanım kimseden bir menfaatim olmadığı için. Kimseden bir beklentim de olmadığı için."

Kaynak: Yeniçağ

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FİFA'DAN TÜRK TAKIMINA CEZA!.. Ulusal Kanal ÇEKİLDİ!.. Fezlekeler hazır... Dokunulmazlık Dosyaları Meclis'te!.. 'Sefalete Mahkum Değiliz' dediler.. 'Ortalık Karıştı'