Fox TV sunucusu Fatih Portakal, gazetemiz yazarı Yavuz Selim Demirağ’ın evinin önünde uğradığı saldırıya tepki göstererek "Basın özgürlüğüne, düşünce ve ifade hürriyetine inanan herkese yapıldı" dedi.

Fox TV sunucusu Fatih Portakal, gazetemiz yazarı Yavuz Selim Demirağ’ın evinin önünde uğradığı saldırıya tepki gösterdi. Twitter hesabından bir paylaşım yapan Portakal, şu ifadeyi kullandı;

‘VİCDANSIZLAR’
"Vicdansızların saldırısı sadece Yavuz Selim Demirağ’a yapılmadı. Basın özgürlüğüne, düşünce ve ifade hürriyetine inanan herkese yapıldı." ifadelerini kullandı.

DEMİRAĞ’A PUSU

Yeniçağ yazarı Yavuz Selim Demirağ, evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Yavuz Selim Demirağ, Türkiyem TV'de sunduğu Yeniçağ’da Meydan programının ardından evinin önünde kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Demirağ’ın Kızından alınan bilgilere göre 7 kişi beyzbol sopalarıyla evinin önünde içeri girerken saldırdı, araç plakası çalıntı çıktı, kafasına ve boynuna sopalarla saldırdılar. Demirağ, uğradığı saldırı sonrasında ailesi tarafından GATA'ya kaldırıldı.

SALDIRGANLAR KAÇTI

Demirağ'ın başına ve yüzüne sopalarla vuran saldırganlar, kullandıkları Doblo model araçla olay yerinden kaçtılar. Öte yandan saldırının ardından yapılan incelemede araca ait plakanın ise çalıntı olduğu ortaya çıktı.

DEMİRAĞ'IN SON DURUMU

Edinilen son bilgilere göre Demirağ'ın, GATA'daki tetkikleri devam ediyor. Demirağ'ın bilincinin açık durumunun ise iyi olduğu bildiriliyor. Kontrol amacıyla hastanede tutulan Demirağ'ın sabah tekrar çekilen beyin tomografisi temiz çıktı ve yemek yemeye başladı. Doktorların Demirağ'ı gözlem ve değerlendirme için bir süre daha hastanede tutacakları öğrenildi.

SALDIRI NASIL YAPILDI
Yapılan canlı yayın sonrasında Murat Ağırel tarafından evine bırakılan Yavuz Selim Demirağ, dakikalar sonra saldırıya uğradı. Murat Ağırel, yaşananlara ilişkin şu açıklamayı yaptı:

‘TAKİP ETMİŞLER’
"Bugün Türkiyem TV’de beraber program yaptık Yavuz Selim Demirağ ile birlikte. Program çıkışı evine bıraktım. Sahte plakalı doblo markalı araç ile bizi takip etmişler .Sonrasında ben vedalaşıp ayrıldıktan 2-3 dakika sonra Yavuz ağabeye saldırmış alçaklar. Gata da yoğun bakımda .." ifadelerini kullandı.

Ağırel, “Kendisini eve ben bırakmıştım. Benim arkamdan siyah bir Doblo durmuş ve Yavuz ağabeye saldırmışlar. Beni de takip etmişler. Daha sonra kızı, Yavuz ağabeyin saldırıya uğradığını öğrendim. Geri dönmemin doğru olmayacağını söylediler. Yavuz ağabeyin durumu iyiymiş.” dedi.

Kaynak: Yeniçağ

Portakal'ın nevri döndü: 'VİCDANSIZLAR'